29

04.2024

17:58

Esiliiga B juhtohjad haaras Tartu Kalev

Eelmise nädala lõpus toimus Esiliiga B kaheksas voor. JK Narva Trans U21 tegi FC Kuressaare U21 meeskonnaga 2:2 viigi, Tartu JK Tammeka U21 viigistas 0:0 Läänemaa JK–ga, Pärnu Jalgpalliklubi alistas 3:2 Viljandi JK Tuleviku, FA Tartu Kalev võitis 2:1 Tallinna JK Legioni ning Nõmme Kalju FC U21 oli 6:2 parem Jõhvi FC Phoenixist.

Reedel kell 17.30 Narva Kalev–Fama staadionil toimunud kohtumist läksid võõrustajad juhtima juba 8. minutil, kui täpne oli Nikita Baljabkin. Mänguseisu viigistas Kuressaare kaitsja Joosep Kobin 30. minutil, skoorides tänavu teist korda. Teise poolaja alguses viis Anton Volossatov saarlased juhtima, kui tema üritus leidis tee väravavõrku 54. minutil. Kuressaare eduseis püsis tablool 16 minutit, kui Nikita Muravljov tegi mänguskooriks 2:2. Viigiga ka duubelvõistkondade vaheline heitlus lõppes ning mõlemad meeskonnad said tabelisse ühe punkti juurde. Transile oli see hooaja teine, Kuressaarele esimene viik.

Laupäeval kell 12.30 kohtusid Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul Tartu JK Tammeka U21 ja Läänemaa JK. Sündmustevaene kohtumine lõppes väravateta viigiga. Tammeka jaoks oli tegemist tänavu esimese korraga, kui 90 minuti jooksul ei suudetud skoorida. Läänemaa jaoks oli tegu hooaja teise nullimänguga. Tammekale läks tabelisse hooaja teine ning Läänemaale esimene viik.

Viljandi Männimäe jalgpallis võõrustas kohalik Tulevik samaaegselt Pärnu Jalgpalliklubi. Külalised olid juba esimese mänguminuti järel eduseisus, kui oma hooaja kolmanda värava lõi Marko Mardiste. 24. minutil lõi Tuleviku mängu esimese värava Kaimar Saag, tehes mänguseisuks 1:1. Kuus minutit hiljem taastas Pärnu eduseisu Mairon Lelov ning teise poolaja alguses duubeldas seda Mardiste oma mängu teise väravaga. 55. minutil vähenes viljandlaste kaotusseis taas minimaalseks, kui Robin Murulaiu tabamuse järel oli mänguseis taas 2:3. Mängu viiendal üleminutil sai Pärnu poolkaitsja Kaspar Kaskla vägivaldse käitumise eest punase kaardi, kuid vaatamata sellele naasid külalised Pärnusse kolme punktiga. Pärnakatele oli see hooaja kolmas võit, Tulevikule kuues kaotus.

Esiliiga B laupäeva lõpetasid Sportland Arenal Tallinna JK Legion ja FA Tartu Kalev. Kodumeeskond juhtis mängu juba 10. minutil, kui Martin Eensalu lõi oma hooaja viienda värava. Kalev keeras aga lõpuminutitel mängu enda kasuks, kui esmalt realiseeris Andre Varusk 85. minutil penalti ja kaks minutit hiljem võitis Kris Edvard Kohv oma hooaja üheksanda väravaga tartlastele kolm punkti. Legion sai tabelisse hooaja neljanda kaotuse, Kalev viienda võidu.

Esiliiga B kaheksas voor lõppes pühapäeval kell 12.30 Nike Arenal, kui vastamisi läksid Nõmme Kalju FC U21 ja Jõhvi FC Phoenix. Mänguskoori avas 18. minutil külalismeeskond Jelissei Zahharovi hooaja neljandast tabamusest. Seitse minutit hiljem oli aga mänguseis viigis, kui Mihhail Orlov lõi koduvõistkonna mängu esimese värava. 31. minutil tegi teist mängu järjest skoori Alfred Jüriöö, viies Kalju kohtumist 2:1 juhtima. Minut hiljem olid tablool taas viiginumbrid, kui Vadim Velikanov lõi oma hooaja neljanda värava. Seejärel läks aga Kalju oma teed. Esmalt lõi Orlov 34. minutil poolaja viimase värava, 62. minutil suurendas Stanislav Agaptšev Kalju eduseisu kaheväravaliseks ning mängu lõpus vormistasid Nikita Ivanov ja Orlov kodumeeskonna võidu, lüües Kalju viienda ja kuuenda värava. Nõmme klubi 6:2 võiduga lõppenud kohtumise staar oli Orlov, kes sai kirja kübaratriki.

Kaheksanda vooru järel tõusis 17 punktiga uueks Esiliiga B liidriks FA Tartu Kalev. Nendega sama palju punkte kogunud Tartu JK Tammeka U21 on teisel kohal. Kahele Tartu klubile järgnevad kolm duubelvõistkonda: FC Kuressaare U21 on 16 punktiga kolmas, JK Narva Trans U21 14 punktiga neljas ja Nõmme Kalju FC U21 12 punktiga viies. Kuuendal, seitsmendal ja kaheksandal real on vastavalt Tallinna JK Legion, Läänemaa JK ja Pärnu Jalgpalliklubi, kes on kõik kogunud 10 punkti. Tabeli lõpus on nelja punktiga Jõhvi FC Phoenix ja Viljandi JK Tulevik.