12

05.2024

22:42

VIDEO | Esimesel poolajal seljataguse puhtana hoidnud Sporting alistus Rigale

Täna, 12. mail pidas Saku Sporting oma kolmanda mängu Balti liigas, kui vastamisi mindi Läti tiitlikaitsja SFK Rigaga. Teise poolaja väravatest alistuti vastasele 0:2.

Esimesel kolmveerandtunnil oli pallivaldamine ning mängu kontroll pigem Riga naiskonna käes. Samas tekkis ka Sportingul enda võimalusi ning suudeti vastase värava all ohtlikkust näidata. Neist parim olukord sündis 24. mänguminuti täitumisel, kui Emma Treibergi löögi järel lätlannade väravavõrk sahises. Äärekohtunik fikseeris, et ründaja sooritas tabamuse suluseisus olles ning tulemus tühistati. Vaheajale läksid naiskonnad väravateta viigiseisul.

Teist poolaega alustas külalisnaiskond Riga taas teravamalt, kuid Sportingu kaitsemängijad olid positsioonidel ning hiilgava tõrjega säras ka väravavaht Keiti Kruusmann. Küll aga suutis Riga 54. minutil eduseisu haarata ning seda 73. minutil kasvatada. Mõlema tabamuse autor oli Anastasija Poluhovica, kes endale tekkinud ruumi suurepäraselt ära kasutas ning naiskonnale võiduks piisavad väravad vormistas. Poluhovica sahistas võrku ka kolmandat korda, kuid viimane värav oli määrustevastane ning lõpptulemuseks jäi 2:0 Läti naiskonna kasuks.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

SFK Riga on kolmest mängust teeninud kolm võitu ning jätkab võistlemist liidripositsioonil. Sportingul on kirjas võit ja kaks kaotust. Kolm punkti paigutavad nad tabelis neljandale kohale.

Järgmine Balti liiga mäng ootab Saku Sportingut ees 12. juunil, mil kodumurul võõrustatakse Vilniuse MFA Žalgirist.

Pildil Saku Sportingu naiskond. Foto: Jana Pipar