13

05.2024

11:52

Kaheksa parima hulka pääsenud Viimsi noorte teekond Balti liigas lõppes penaltiseerias

Eesti, Läti ja Leedu parimaid noortevõistkondi ühendavas Balti liigas pidas Viimsi MRJK möödunud nädalavahetusel veerandfinaalide otsustava teise vaatuse, kus jäädi penaltiseeriaga kulmineerunud mängus alla Kaunase Žalgirisele (Leedu).

Veerandfinaali teise kohtumise eel oli soosikukoorem Viimsi õlul, sest esimesest vaatusest saadi kirja 5:1 võit. Seega vajas Leedu meeskond otse poolfinaali pääsemiseks viie- ning mängu lisaaajalise viimiseks neljaväravalist võitu. Žalgiris haaraski mängu juhtohjad 27. minutil ning tegi vahetult enne vaheajapausile siirdumist nurgalöögijärgsest olukorrast seisuks 2:0. Neljaväravalise eduni jõuti teise poolaja keskpaigaks, ent 77. minutil lõi Viimsi kasuks olulise värava Aston Visse. Normaalaja täitudes oli seega Viimsi kahe mängu arvestuses üheväravalises eduseisus, ent üleminutitel õnnestus Žalgirisel lüüa veel üks värav, mistõttu selgitati poolfinaali pääseja penaltiseerias. Paraku saatis seal edu koduväljakul mänginud Žalgirist, kes tagas seeläbi koha U15 vanuseklassi nelja parima seas.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis olid alagrupifaasis vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules olid Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osales kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U15 kui U16 vanuseklassis olid 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtusid meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsesid veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda. Eesti meeskondadest on pääsu poolfinaalidesse taganud FC Nõmme United, kes sai U16 vanuseklassis kahe mängu kokkuvõttes kindalt jagu SK Super Novast (Läti). U15 vanuseklassis pääses lisaks Viimsile veerandfinaalidesse ka Tallinna FC Flora, ent kahe mängu kokkuvõttes jäi omavahelistes mängudes peale FS Metta (Läti).

Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda liiga veebilehel baltic-league.com.

Viimsi MRJK Punase meeskonna Balti liiga teekond sai punkti veerandfinaalides. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee