12

05.2024

01:39

VIDEO | Levadia ja Kalju tegid väravateta viigi, Kalev ning Paide suurendasid võiduarvet

A. Le Coq Premium liigas jätkus täna 10. voor, kui Tallinna FCI Levadia leppis 0:0 viiki Nõmme Kalju FC–ga. JK Tallinna Kalev oli 1:0 parem JK Narva Transist ning Paide Linnameeskond alistas samuti 1:0 FC Nõmme Unitedi.

Kell 14.30 A. Le Coq Arenal alanud kohtumine algas kodumeeskond Levadia survega. 9. minutil viskus Kalju väravasuul suurepärase partii teinud Henri Perk Edgar Turi madala löögi järele, 12. minutil pidi ta sirutama Richie Musaba karistusala tagant teele saadetud terava ürituseni. 24. minutil andis Perki väravale tuld Levadia äärekaitsja Michael Schjönning–Larsen, kelle löök tabas posti. Kalju esimese poolaja parim võimalus tekkis 30. minutil, kui Promise David pääses keskjoone lähistelt jooksu ning sai kahe Levadia kaitsja vastu löögile. kuid tema üritus läks väravast mööda. 33. minutil kolistas Levadia taas Kalju väravaraame, kui Turi tsenderusena mõeldud üritus võttis Aleksandr Nikolajevi jalast rikošeti, mille järel läks pall latti.

Teise poolaja alguses üritas Levadia brasiillasest ründaja Felipe Felicio Perki üllatada, minnes 54. minutil pöörde pealt Kalju karistusalas löögile, kuid Perk oli valvel ja tõrjus palli üle otsajoone. Järgnenud nurgalöök tekitas taa ohtu Kalju värava all, kuid Ramsus Peetson ei saanud oma löögile jõudu taha, mistõttu lõppes mänguvahend Perki kätte vahel. Sellele järgnes omakorda Kalju vasturünnak, kus David oli taas Levadia kahe keskkaitsja vastu jäetud. Kanada ründaja murdis end küll karistusalasse, kuid lõpuks suutis Heitor löögiürituse blokeerida. 58. minutil tegi tõrjetööd taas Perk, kes koukis altnurgast välja Mihkel Ainsalu karistuslöögi. 60. minutil oli Levadial järjekordne võimalus mänguskoor avada, kuid Musaba ei saanud vähem kui 10 meetrilt palli raamide vahele. Seejärel hiilgas taas Perk, kes esmalt sai käe vahele Felicio 67. minuti löögile ning 79. minutil hoidis ära Kalju omavärava. 86. minutil oli Kaljul kuldne võimalus mäng enda kasuks pöörata, kui David mängis söödu Pavel Marinile. Levadia väravavaht Karl Andre Vallner oli väravast väljas, kuid Marin ei suutnud palli raami suunata.

Rohkem võimalusi loonud Levadia pidi teist liigamängu järjest lahkuma väljakult väravata, kuid sama tegi ka Kalju, kellel oli samuti mitu head võimalust skoorimiseks. Väravateta lõppenud kohtumise järel sai Levadia hooaja teise ning Kalju kolmanda viigi. Kümne vooru järel püsib Levadia endiselt 29 punktiga liidrikohal, olles pidanud 12 mängu. Kaks kohtumist vähem mänginud Kalju on 21 punktiga kolmandal kohal.

Mängu tipphetked:

Nikita Andreevi intervjuu:

Curro Torrese intervjuu:

Henri Perki intervjuu:

Kell 17.00 läksid Kadrioru staadionil vastamisi JK Tallinna Kalev ja JK Narva Trans. Esimesel poolajal tekkisid paremad võimalused kodumeeskonnal. Daniil Ševjakovi 11. minuti karistuslöök oli teel alumisse nurka, kuid Aleksei Matrossov sai löögile käe vahele. 30. minutil oli Transi karistusalas vabaks jäetud Sander Sinilaid. Kalevi kogenud poolkaitsja saatis Matrossovi värava poole teele ka löögi, mille Transi väravavaht taaskord tõrjus.

Kalev väljus teisele poolajale riietusruumist isukalt, minnes 50. minutil kohtumist juhtima. Poolajapausil vahetusest mängu sekkunud Onni Suutari leidis tagapostis valveta jäetud Vadim Mihhailovi, kes tegi mänguseisuks 1:0. 61. minutil mängis Zakaria Beglarishvili end hästi löögile, kuid tema tagaposti suunas kruvinud soorituseni hüppas Oskari Forsman, kes hoidis hea tõrjega palli väravast eemal. 66. minutil proovis Trans taas kaugelt Forsmanit üle mängida, seekord oli üritajaks Sergo Kuhhianidze, kuid ka tema ei suutnud Kalevi soomlasest puurilukku alistada. 81. minutil oli Suutaril võimalus Kalevi pingeid maandada, kui ründaja pääses paremalt äärelt tulnud tsenderdust suunama, kuid suunas selle otse Matrossovi käte vahele. Mängu lõpus hakkas Trans agaralt viigiväravat otsima, kui esmalt sai Landry Kabore 88. minutil peaga löögile, kuid tema löök jäi liiga nõrgaks ning oli suunatud liiga keskele. Transi parim moment viigiväravaks sündis teisel üleminutil, kui Artjom Škinjov pommlöök karistusala joonelt raksatas latti. Seejärel oli Transil veel topeltvõimalus, kuid nii Kabore kui Denis Poliakovi löökidele hüppas ette Forsman.

Lõpuvile kõlades oli tablool Kalevi võitu tähistav 1:0 tulemus. Kodumeeskond sai tänavuse hooaja kolmanda võidu, Trans kuuenda kaotuse. Kalev on 12 mängust kogunud 12 punkti, millega ollakse liigatabelis seitsmendal kohal. Transil kahe vähema mängu juures koos kuus punkti, mis annab tabelis üheksanda koha.

Ats Purje intervjuu:

Zakaria Beglarishvili intervjuu:

Premium liiga kümnenda vooru lõpetasid EJL TNTK jalgpalliväljakul FC Nõmme United ja Paide Linnameeskond. Paide läks kohtumist juhtima 24. minutil, kui Patrik Kristali tsenderdus otsajoone lähistelt leidis tagumises tsoonis valveta jäänud Joseph Saliste, kes tagumisse posti suunatud siseküljelöök lõpetas väravas. Löök oli niivõrd täpne, et Unitedi väravavaht Marko Meeritsal ei jäänud muud üle, kui täpset sooritust silmadega saata. Kuigi Paide oli selgelt domineerivam pool esimesel poolajal, siis väga ohtlikke momente neil ülejäänud ajaga ei tekkinud. Jõuti küll karistusalasse, kuid seejärel jäi lõpplahenduse puhul täpsusest puudu.

Teine poolaeg oli United mängus rohkem sees. 50. minutil pidi Ebrima Jarju sekkuma, kui Oleksandr Musolitini tsenderdusele karistusala vasakult äärelt pani jala vahele Gerdo Juhkam, kuid värava suunas lennanud palli tõrjus Paide gambialasest väravavaht raamist eemale. Unitedi vasak äär oli teisel poolajal aktiivne, eriti pärast Henri Leokese väljakule sekkumist 60. minutil. 70. minutil pääses ääreründaja vasakult äärelt läbi, kuid tema sööt värava ette oli Jarju saak. 89. minutil puges Leoke taas mööda otsajoont kasti ning tema sööt maandus Murad Velijevi jala ette, kelle pehme löögi värava suunas blokeeris põlvega Saliste. Unitedi parim võimalus viigiväravaks tekkis 90. minuti nurgalöögi järel, kui Jakub Luka pealöögile jäi ette Juhkam ning jätkuolukorras virutas Luka healt positsioonilt palli väravast mööda.

1:0 võiduga sai Paide tabelisse hooaja seitsmendad kolm punkti, mis tõstis nad 22 silmaga taas teisele kohale. United sai hooaja seitsmenda koatuse ning nemad jätkavad kümnenda vooru järel viie punktiga kümnendal real.

Joseph Saliste intervjuu:

Karl Läänelaiu intervjuu:

Õhuvõitluses Tallinna FCI Levadia ründaja Felipe Felicio (vasakul) ning Nõmme Kalju kaitsja Danyl Maschenko (paremal). Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee