28

04.2024

21:57

VIDEO | Tabasalu teenis vooru suurima võidu, Flora kasvatas võiduseeria neljamänguliseks

Täna, 28. aprillil tõmmati joon alla naiste Meistriliiga 4. voorule, kui viimases kohtumises kindlustas Flora endale täisedu. Voor oli edukas ka Tabasalule, Viimsile ja Sportingule.

Esmakordselt vastamisi läinud Tallinna FC Ararati ja Viimsi JK kohtumine lõppes viimase 3:1 võiduga. Viimsi asus kohtumist juba 10. minutil Elisabet Polstjanova tabamuse toel juhtima. Kuigi Anastasija Južaninova viigistas seisu 36. minutil, oli Viimsil teisel poolajal veel kaks väravat varuks. Otsustavate tabamuste eest kandsid hoolt Gerli Israel ja Žanna Smirnova – viimane näitas täpsust penaltipunktilt. Viimsi jaoks oli tegemist hooaja teise võiduga, mis kergitas nad liigatabelis seitsmendalt positsioonilt viiendaks. Tallinna Ararat langes aga seitsmendaks, olles kolme mängu järel teeninud ühe võidu.

JK Tabasalu pani võõrsil püsti väravatepeo, kui Põlva FC Lootose väravavõrku saadeti seitse vastuseta palli. On märkimisväärne, et jala sai valgeks seitse erinevat mängijat. Esimesel poolajal näitasid täpsust Evelyn Šilina, Laada Tereštšenkova, Anette Salei, Marta Liisa Staalfeldt, Anne-Grethe Pajuviidik ja Mia-Lisette Sarapik (PEN), teisel poolajal vormistas lõpptulemuse Marie Heleen Lisette Kikkas. Tänu suureskoorilisele võidutulemusele kerkis Tabasalu kuue punktiga liigatabelis kolmandale positsioonile. Lootos on seni punktideta tabeli viimasel ehk kaheksandal real.

Võit aitas tabelis kerkida ka Saku Sportingul, kes alistas võõrsil Tartu JK Tammeka 3:2 ning tõusis teisele positsioonile. Tammeka asus kohtumist 6. minutil kohtumist juhtima, kui täpne oli Valeria Liik. Kulus vaid minut, kui Triin Satsi tulemuse viigistas. Seejärel toibus Sporting esimesest ehmatusest ning saatis Tammeka võrku veel kaks palli – tabamuse said kirja Merily Toom ja Emma Treiberg. Kuigi Tammeka minimeeris 75. minutil Marie Kiiviti tabamusest kaotusseisu, jäi viigi- ja võidutulemus naiskonnale kättesaamatuks. Kolme mänguga on Sporting teeninud kaks võitu ja viigi ning paigutub teisele reale, ühe mängu enam pidanud Tammeka on kahe võiduga tabeli neljas.

Vooru lõppakord kõlas Sportland Arenal, kus Tallinna FC Flora teenis 3:0 võidu JK Tallinna Kalevi üle. Naiskonna skoori avas 29. minutil Lisette Tammik, esimesel poolajal lisas teise tabamuse Kristina Teern. Teisel kolmveerandtunnil sai taas Tammik võrgu sahisema, kes kirjutas enda nimele kohtumise teise ning hooaja kuuenda värava. Selle tabamusega kerkis ta liiga parimate väravaküttide edetabelis esimesele kohale. Liidripositsioonil paikneb ka Flora naiskond, kes on neljast mängust teeninud neli võitu ning jätab lähima jälitaja viie punkti kaugusele. Tallinna Kalev on nelja mängu ning võidu ja viigi järel kuuendal kohal.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Teisipäeval, 30. aprillil peavad edasilükkunud 3. vooru kohtumise Saku Sporting ja Tallinna FC Ararat. Naiste Meistriliiga 5. vooru kohtumised mängitakse aga 2., 4. ja 5. mail.

Tallinna Flora jätkab 4. vooru järel täiseduga. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee