16

06.2017

10:35

EJLi töötajad mängisid A. Le Coq Arenal soomlastega jalgpalli

Eesti Jalgpalli Liit võõrustas neljapäeval A. Le Coq Arenal 10. juunil toimunud Eesti – Soome 100+ maavõistluse lõpuürituse raames Soome alaliidu töötajaid. Samaaegselt peeti rahvusstaadionil kaks matši, millest ühe võitsid eestlased ja teise soomlased.

Poolel väljakul suurte väravatega peetud 7+1 formaadis mängu kallutasid eestlased enda kasuks 11:8. Eesti alustas mängu teravalt ja asus matši 3:0 juhtima, kui kahel korral oli täpne Juss Tamming ja ühe värava lisas Even Laanemaa. Soome lõi küll ühe tagasi, kuid Kalle Roosi tabamus kõigest minut hiljem taastas väljakuperemeeste kolmeväravalise eduseisu.

Enne avapoolaja lõppu lõi aga Soome kaks väravat ja suutis hetkeks jõuda ka Eestist ühe värava kaugusele. Pausile mindi aga eestlaste 5:3 eduseisul, kui poolaja viimasel minuti sahistas võrku taas Laanemaa.

Teine pooltund oli samuti väga võrdne ning korra suutis Soome ka viigini jõuda. Lõpus olid aga kindlamad eestlased. Teisel poolajal vormistasid oma kübaratrikid Roos, Laanemaa ja Tamming, ühe värava lisasid Indrek Zelinski ja Jako Arikainen.

Teises kohtumises, kus vähendatud mõõtmetega väljakul mängiti väiksemate väravatega 6+1 foraamis, oli lõpuvileks seis 5:2 Soome kasuks. Mõlemad Eesti väravad lõi Siim Juks.

Staadionil valitses suurepärane atmosfäär, kui kohtumisele elas kaasa mitusada last, kes külastasid samaaegselt rahvusstaadionil EJLi ja Rimi suvelaagrite raames.

Eesti Jalgpalli Liitu esindasid sõpruskohtumistes: Raily Anter, Liina Kuusk, Kadri Jägel, Kertu-Kirit Sild, Kadi Parts, Anne Rei, Kaidi Jekimova, Kethy Õunpuu, Jana Pipar, Mihkel Uiboleht, Siim Juks, Karel Voolaid, Jan Harend, Juss Tamming, Even Laanemaa, Kalle Roos, Sander Jürjens, Veiko Soo, Jako Arikainen, Indrek Zelinski, Martin Reim. Soomlased oli sõpruskohtumiseks üle lahe sõitnud lausa 60 mängijaga.