06

08.2017

21:24

Naiste EM-il krooniti võitjaks Holland

Naiste Euroopa meistrivõistlustel peeti eile finaal, millest väljus võitjana korraldajamaa Holland, kes alistas väravaterohkes kohtumises Taani.

Mängu algus oli tormiline, kui taanlannad läksid juba kuuendal minutil juhtima. 11-meetri karistuslöögi realiseeris Nadia Nadim. Taani rõõm sai kesta vaid neli minutit, kui Vivianne Miedema äärelt tulnud söödu väravasse lükkas. Seejärel oli hollandlannade kord mängu juhtima minna, kui täpne oli Lieke Martens. Eduseis kestis sel korral viis minutit enne, kui Taani kapten Pernille Harder osava individuaalse sooritusega viiginumbrid tabloole tõi. Sellisel seisul mindi ka poolajapausile.

Teise kolmveerandtunni alguses haaras juhtohjad endale Holland, kui kapten Sherida Spitse saatis karistuslöögi vastaste võrku. Lõppseisu 4:2 vormistas oma teise väravaga Miedema.

Üle 28 000 pealtvaataja ees võidu napsanud Holland tõusis läbi aegade neljandaks riigiks, kes on suutnud tiitli võita. Varasemalt on sellega hakkama saanud Saksamaa (6 korral), Norra (2) ja Rootsi (1).

Turniiri parimaks mängijaks valiti võitjate ridadest 24-aastane Lieke Martens. Suurim väravakütt oli inglanna Jodie Taylor (5 väravat).