31

08.2020

11:02

Naiste Meistrite liiga võitjaks krooniti Lyon

Eile Hispaanias San Sebastiani staadionil peetud naiste Meistrite liiga finaalis teenis võidu Olympique Lyonnais (Prantsusmaa), alistades 3:1 Wolfsburgi (Saksamaa).

Kohtumise avavärav sündis 26. minutil, kui Eugenie Le Sommer viis Lyoni juhtima. Avapoolaja lõpuminutitel pääses karistusala lähistelt löögile Saki Kumagai, suurendades prantsuse klubi eduseisu.

Teisel kolmveerandtunnil tuli Wolfsburg mängu tagasi, kui 59. minutil suunas Alexandra Popp peaga palli võrku. Lyon siiski vastaseid enam lähemale ei lasknud ning 89. minutil tõi lõppseisu tabloole Sara Gunnarsdóttir, kes liitus Lyoniga juulis just Wolfsburgi ridadest.

Mängu parimaks nimetati Lyoni paremal äärel tegutsenud Delphine Cascarino, kes andis resultatiivse söödu Le Sommeri väravale ja tegi eeltööd ka teisele tabamusele.

Lyoni jaoks oli tegemist viienda järjestikuse võiduga. Kokku on Euroopa klubijalgpalli ihaldatuim karikas enda kätte saadud rekordilised seitse korda.