23

08.2017

14:04

Pärnu alistus tugevale Belgia meistrile

Pärnu Jalgpalliklubi alustas eile kohtumisi Meistrite liiga alagrupiturniiril, kui avamängus tuli tunnistada Belgia klubi, Standard Liège'i 2:0 paremust.

Mängu avapoolajal näitas Pärnu korralikku kaitsetööd ning külalistel lasti kokku teha kuus pealelööki, millest vaid üks lendas väravaraamidesse. Distsiplineeritud kaitsetöö tasus ennast ära ja esimese kolmveerandtunni jooksul Belgia meistril väravat lüüa ei õnnestunud.

Teisele poolajale tulid belglannad veidi näljasemalt vastu ning see tasus ennast ära 56. minutil. Vastaste kaitsja Karlijn Knapen saatis teele kauglöögi, millele Pärnu puurivaht Elis Meetua küll näpud vahele sai, ent sellele vaatamata maandus pall väravas. 69. minutil jõudsid belglannad teise väravani, kui Noemie Gelders kasutas ära Meetua veidi ebaõnnestunud väravast väljatulekut ja tõstis palli üle mängijate väravasse. Mängu protokolli on võimalik näha siin.

Järgmisena ootab Pärnut reedel, 25. augustil ees kohtumine Amsterdami Ajaxiga, kes eile alistas Riia Jalgpallikooli seisuga 6:0.

Delfile mängujärgselt antud intervjuus vaatas Jüri Saar ka tulevikku, mida järgmistelt vastastelt oodata võib. "Ajax mängis kindlalt oma joonist. Äärtest läbi, tsenderdused alla, nad ei muutnud mitte midagi, teadsid täpselt, mida nad teavad. Seda me ei tea, mida nad hakkavad reedel tegema. Eks me peame nüüd rohkem analüüsima ja nende mängu vaatama. Me ei saanud küll tervet mängu vaadata, aga Ajax on väga tugev võistkond ja ma millegipärast arvan, et nad natukene alahindasid Riiat, nii mõnigi mängija jäi neil pingile," võttis Pärnu peatreener kokku Ajaxi ja Riia kohtumise.