07.2017

18:54

Sohvik Cupi võitjaks tuli Raasiku Valla FC

Laupäeval, 22. juulil toimus Kehra kunstmurustaadionil viiendat korda spordiklubi Anija Unitedi poolt korraldatav jalgpalliturniir Sohvik Cup.

Võistlustele registreerus kaheksa võistkonda, kes loositi eelnevalt kahte alagruppi. Mõlema alagrupi kaks paremat lunastasid pääsu poolfinaali, ülejäänud meeskonnad mängisid välja kohad 5.-8.

A-alagruppi valitses Anija JK Põrgupõhja, kes alistas kõik vastased koguskooriga 8:1. Teiseks tuli üllatusmeeskond Keerdtrepp, kes võitis kaks mängu minimaalselt 1:0 ning kaotas alagrupi võitjale 1:3. Kolmandaks jäi Raasiku FC Joker III, kel õnnestus kahe kaotuse kõrvale saada võit Anija JK üle. Anija JK jäi kolme kaotusega alagrupi neljandaks.

B-alagrupis näitas üleolekut Raasiku Valla FC. Peale esimese mängu 6:1 võitu alistati ka kaks järgmist vastast ning edeneti alagrupi esimesena poolfinaali. Teise koha võitles välja kaotuse kõrvale kaks minimaalset võitu saanud FC Puhkus Mehhikos. Kolmandale kohale tuli FC Seened, kes alistas otsustavas mängus neljandaks tulnud Anija JK Alavere 1:0.

Esimene poolfinaal Anija JK Põrgupõhja ja FC Puhkus Mehhikos vahel kujunes turniiri põnevaimaks mänguks. Põrgupõhja dikteeris mängu ning asus 16. minutiks 4:1 eduseisu. Mehhiklased ei andnud alla ning ronisid võimatuna näinud olukorrast välja, lüües viigivärava mõnikümmend sekundit enne lõpuvilet. Penaltiseerias viidi comeback 3:1 üleolekuga võiduka lõpuni ning edeneti finaali.

Teine poolfinaal Raasiku Valla FC ja Keerdtrepi vahel lõppes esimeste 2:0 paremusega. RVFC haaras eduseisu varajasest väravast ning kindlustas seda mõni minut enne lõppu veelgi.

Viienda koha kohtumises suutis võidu teenida FC Joker III, kes alistas penaltiseerias kuuendaks tulnud Anija JK. Seitsmenda ja kaheksanda koha heitlusest väljus võitjana Anija JK Alavere, kes alistas FC Seened meeskonna.

Kolmanda koha heitlus Põrgupõhja ja Keerdtrepi vahel algas viimaste kiire väravaga. Põrgupõhja viigistas aga õige pea ning lõi veel kaks vastuseta väravat juurde, teenides välja pronksised autasud.

Finaal Raasiku Valla FC ja FC Puhkus Mehhikos vahel algas luuravalt. Mõlemad võistkonnad tunnetasid pinget ning ei hakanud liialt riske võtma. Mäng pakkus hästi ülesehitatud rünnakuid, distsiplineeritud kaitsetööd ning tasemel tõrjetööd. Mõni minut enne kohtumise lõppu tegi otsustava puute RVFC ründaja Hans Paulus, kelle peast pall üle väravavahi lendas ning vastase kaitsja nina eest postipuutega võrku lipsas. Raasiku Valla FCst sai seega teine võistkond FC Kehra kõrval, kes saavutanud kaks Sohvik Cupi võitu!

Korraldajate ja kohtunike koostööl valiti ka turniiri sümboolne koosseis, kuhu kuulusid: Risto Unt (väravavaht, Keerdtrepp), Ain Pähn (kaitsja, Raasiku Valla FC), Carl-Patrick Kirsipuu (kaitsja, FC Puhkus Mehhikos), Freddi Turmann (poolkaitsja, Anija JK Põrgupõhja), Tauri Tamm (poolkaitsja, FC Puhkus Mehhikos), Evgeny Rebotunov (poolkaitsja, Keerdtrepp) ja Hans Paulus (ründaja, Raasiku Valla FC).