09

05.2019

12:23

Eilses Tipneri karikavõistluste teises poolfinaalis kohtusid Nõmme Kalju ja Levadia. Lisaajale läinud matši, kus nähti nelja punast kaarti, võitis 3:2 Kalju.

Hiiu staadionil peetud poolfinaalis avas 21. minutil mänguskoori Marek Kaljumäe, kes viis FCI Levadia juhtima. Viis minutit hiljem tõi Kalju mängumehe Deniss Tjapkini tabamus tabloole viigiseisu ja skooriga 1:1 mindi avapoolaja järel puhkepausile.

Teisel poolajal asus Levadia taas juhtima, kui 69. minutil oli täpne Maksim Podholjuzin. Levadia eduseisul jäädi aga 87. minutil ühe mehega vähemusse, kui värava autor Podholjuzin teenis otse punase kaardi ja pidi väljakult lahkuma. Arvulisse ülekaalu jäänud Kalju suutis jõuda 2:2 viigiseisuni, kui teisel üleajaminutil lõi värava Peeter Klein.

Lisaajal skooris 108. minutil Kalju poolt Ellinton Antonio Costa Morais, kelle tabamus viis Kalju 3:2 ette. Levadia enam väravani ei jõudnud, ent kohtumine lõpetati vaid seitsme mehega, sest koguni kolm mängijat teenisid enne lõpuvile kõlamist punase kaardi. 113. minutil nägi oma teist kollast hoiatuskaarti Markus Jürgenson, 120. minutil lahkus teise kollase kaardi tõttu väljakult Evgeny Osipov ja lisaaja üleminutitel teenis oma teise kollase kaardi ka Yurii Tkachuk.

25. mail peetavas karikafinaalis on Kalju vastaseks Narva Trans.