20

11.2018

10:15

Eesti kuulub EM-valiksarja loosimisel 4. tugevusgruppi

2. detsembril Dublinis toimuval Euroopa meistrivõistluste valiksarja loosimisel kuulub Eesti 4. tugevusgruppi.


55 koondist asetatakse UEFA Rahvuste liiga tulemuste põhjal 6 tugevusgruppi, kust osalejad loositakse valiksarjaks 10 alagruppi.

Lõplikult saavad tugevusgrupid paika pärast teisipäeval, 20. novembril peetavaid viimaseid UEFA Rahvuste liiga alagrupimänge, kuid Eesti võib oma kuulumises 4. tugevusgruppi kindel olla. Kindlasti ei kohtu me EM-valiksarjas Kreeka, Sloveenia, Leedu, Albaania, Küprose, Gruusia ja Montenegroga, kes kuuluvad samuti 4. tugevusgruppi.

Hetkeseisuga on tugevusgruppides asetuse kindlustanud:
1. tugevusgrupp: Portugal, Šveits, Inglismaa, Horvaatia, Prantsusmaa, Belgia, Hispaania, Holland, Itaalia;
2. tugevusgrupp: Island, Bosnia ja Hertsegoviina, Ukraina, Venemaa, Taani, Austria, Wales, Tšehhi Vabariik, Rootsi;
3. tugevusgrupp: Slovakkia, Türgi, Põhja-Iirimaa, Iirimaa, Serbia, Norra, Soome;
4. tugevusgrupp: Eesti, Kreeka, Sloveenia, Leedu, Albaania, Küpros, Gruusia, Montenegro;
5. tugevusgrupp: Makedoonia, Valgevene, Kosovo, Luksemburg, Armeenia, Aserbaidžaan, Kasahstan, Moldova, Gibraltar;
6. tugevusgrupp: Läti, Liechtenstein, Andorra, San Marino.

Tänaste tulemuste põhjal selgub Saksamaa ja Poola asetus (1. või 2. tugevusgrupp), Fääri saarte ja Malta asetus (5. või 6. tugevusgrupp) ning Ungari, Iisraeli, Šotimaa, Bulgaaria ja Rumeenia asetus (3. või 4. tugevusgrupp).

EM-valikmängud toimuvad 2019. aasta märtsist kuni novembrini, play-off matšid 2020. aasta märtsis ning finaalturniir 12. juunist kuni 12. juulini 2020.

2. detsembril kell 13 Dublinis toimuva loosimise järel avaldab UEFA koheselt täpse kalendri ning järgneval nädalal algab paketipiletite müük Eesti koondise kodumängudele. Otsepilti loosimisest näitab ETV2.

EM-valiksarja kalender
1. mängupäev: 21.-23. märts 2019
2. mängupäev: 24.-26. märts 2019
3. mängupäev: 7.-8. juuni 2019
4. mängupäev: 10.-11. juuni 2019
5. mängupäev: 5.-7. september 2019
6. mängupäev: 8.-10. september 2019
7. mängupäev: 10.-12. oktoober 2019
8. mängupäev: 13.-15. oktoober 2019
9. mängupäev: 14.-16. november 2019
10. mängupäev: 17.-19. november 2019

Finaalturniiri mänge võõrustavad 12. juunist kuni 12. juulini 2020 London, München, Rooma, Bakuu, Peterburi, Bukarest, Amsterdam, Dublin, Bilbao, Budapest, Glasgow ja Kopenhaagen.

Foto: Jana Pipar/EJL

Peasponsor

  • LHV

Suurtoetajad

  • Nike
  • A.Le Coq
  • Tele 2
  • Betsafe
  • Rimi

Toetajad

  • ABC Motors
  • Ramirent
  • FIFAA
  • Taisto
  • MyFitness
  • SIS
  • Baltman
  • Krausberg

Lennupartner

  • Nordica

Meediapartnerid

  • ERR
  • Õhtuleht
  • Soccernet

Partnerid

  • UEFA
  • FIFA
  • Kultuuriministeerium
  • EOK
  • Tallinn

Sotsiaalpartnerid

  • SPIN
  • SOS Lasteküla