16

10.2018

01:42

Eesti tegi Ungariga väravaterohke viigi!

Eesti koondis haaras Ungari vastu kahel korral juhtohjad, kuid pidi A. Le Coq Arenal peetud Rahvuste liiga kohtumises leppima 3:3 viigiga.

Esimeses kolmes mängus nulli peale jäänud Eesti avas skoori 20. minutil, kui Henri Anieri söödule vasakust äärest jõudis esimesena jaole Siim Luts ja saatis selle värava ülemisse võrku.

Eesti eduseis sai kesta vaid neli minutit, sest seejärel tuli sisse eksimus Eesti kaitsjate poolt ning Dominik Nagy ei jätnud võimalust kasutamata, lüües palli posti kõrvale.

Selle seisuga mindi ka vaheajapausile, kuid vahetult enne avapoolaja lõppu oli vigastuse tõttu sunnitud väljakult lahkuma Eesti väravavaht Mihkel Aksalu, kelle asemel sekkus mängu Sergei Lepmets. FCI Levadia puurilukk pidi koheselt ka otsustavalt sekkuma, kui päästis jalatõrjega Eesti kaotusseisu jäämisest.

Teise poolaja alguses panid ungarlased peale kõva surve ja 54. minutil näitas oma osavust külaliste kapten Ádám Szalai, viies madjarid 2:1 juhtima.

Eesti ei andnud aga alla ja edu saatis meid 70. minutil, kui Artur Pika tsenderdus võttis Ungari kaitsjast korraliku rikošeti ja maandus väravavõrgus. Õnne jätkus ka Eesti kolmanda värava puhul, kui Konstantin Vassiljevi sööt samuti läbi vastaste rikošeti Henri Anieri ette maandus ning ründaja selle väravavaht Péter Gulácsi jalgevahelt läbi lõi.

Sedapuhku said Kalevipojad eduseisu nautida aga vaid kaks minutit, kui nurgalöögist tegi teist korda skoori Szalai.

Vaatamata mõlema poole pingutustele rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ning 3:3 viigiga mäng ka lõppes.

Tänas teises meie alagrupikohtumises võttis Soome 2:0 võidu Kreeka üle ja jätkab täiseduga liidrikohal. Kreeka jääb neist maha kuue punktiga, Ungari on kolmandal kohal kogunud 4 punkti ja Eesti asub ühe punktiga neljandal positsioonil.

Tänase kohtumise väravaid saab näha ja asjaosaliste mõtteid kuulda ERR-i spordiportaalist. Martin Reimi mõtted leiab siit, Karol Metsa kommentaari siit ja Siim Lutsu intervjuu siit. Mängu tipphetked leiab siit.

Järgmised Rahvuste liiga mängud ootavad Eesti koondist ees järgmisel kuul, kui 15. novembril kohtutakse võõrsil Ungariga ja kolm päeva hiljem sõidetakse külla Kreekale.