06

07.2020

17:16

Eestlased välismaal: Itaalia kõrgliigas käisid väljakul nii Klavan kui ka Tunjov

Möödunud nädalavahetusel käisid Itaalia kõrgliigas väljakul nii Ragnar Klavan kui ka Georgi Tunjov. Kui nädala keskel olid mõlema mehe koduklubid punkti noppinud, siis nädalavahetusel jäädi vastastele alla.

Nädala keskel viigistas Cagliari Klavani abita 1:1 võõrsil Bolognaga. Eile jäädi kodus 0:1 Atalantale, kui Cagliari pidi enamuse kohtumisest hakkama saama kümnekesi. Klavan sekkus mängu vahetusest kohtumise 75. minutil. SPAL võttis nädalavahetusel punkti AC Milani vastu, kuigi avapoolaja 2:0 võitnud SPAL hoidis sama eduseisu kuni 79. minutini, mil Milano klubi lõi esimese tagasi. Viigivärav sündis neljandal lisaminutil. Tunjov teenis mänguaega eile, kui võõrsil vannuti 0:3 alla Sampdoriale. Tunjov (pildil) tuli väljakule kohtumise 78. minutil. Cagliari langes liigas 11. kohale ning SPAL viimasele ehk 20. positsioonile.

Ukraina kõrgliigas jätkab teisel kohal Joonas Tamme koduklubi Desna, kes alistas viimati lausa 5:1 Kovalivka Kolose. Avapoolaja 2:0 võitnud Desna lõi kohtumise kolmanda värava penaltist 78. minutil ning viimased väravad sündisid alates 87. minutist. Tamm sai taas kirja 90 minutit.

Norra kõrgliigas naasis väljakule Taijo Teniste, kes aitas koheselt Bergeni Branni kolme võidupunktini, kui võõrsil alistati Sarpsborg 08 tulemusega 1:0. Enne seda kohtumist kaks mängu võiduta olnud Branni jaoks mõjus külma dušina nädalavahetus, kui Moldele vannuti alla lausa 5:0. Teniste vahetati 0:4 kaotatud avapoolaja järel välja. Kuue vooru järel Brann tabelis neljandal tabelireal. Liigat juhib täiseduga Bodø/Glimt, kellele järgnevad Molde (16) ja Kristiansund, kes on teeninud Branniga võrdselt kümme punkti.

Möödunud nädalal tehti algust Norra esiliigaga, kus Matvei Igonen jälgis varumeestepingilt, kuidas tema koduklubi Lillestrøm alistas võõrsil Grorudi 1:0. Lillestrømi väravasuul seisis 19-aastane Norra puurilukk Mads Hedenstad Christiansen.

Eelmisel nädalal algas ka Soome kõrgliiga, kui KuPSi mängija Ats Purje pääses platsile vahetusest kohtumise 65. minutil ja aitas oma koduklubi 3:0 võidule HIFKi vastu. Kõik väravad löödi esimese 14 minutiga. Soome esiliigas on kahe esimese mänguga neli punkti kirja saanud KTP, keda juhendab Argo Arbeiter. Esimesel mängupäeval 1:1 võõrsil KPV-ga viigistanud KTP alistas viimati 3:0 SJK akadeemia võistkonna. Mõlemas kohtumises kuulusid algkoosseisu nii Hindrek Ojamaa kui ka Zakaria Beglarishvili ning vahetusest sekkus mõlemal korral Taaniel Usta.

Armeenia kõrgliigas kohtusid Ilja Antonovi ja Nikita Baranovi tööandjad, kui kohtumine lõppes väravateta viigiga. Ararat-Armenia poolkaitsja Antonov jälgis matši varumeestepingilt, mängu algkoosseisu alustanud Baranov (Alaškert) teenis teise kollase kaardi teisel minutil. Täna Araratiga kohtuv Ararat-Armenia on 46 punktiga tabelis teisel kohal, sama punktisummaga juhib liigat Širak. Alaškert on 41 punktiga neljas.

Rootsi kõrgliigas sai kahest mängust ühe punkti kirja Karol Metsa tööandja AIK. IFK Göteborgile vannuti alla 0:1 ningeile viigistati kodus 1:1 Falkenbergiga. Kaotusmängus jäi Metsa arvele teisel minutil löödud omavärav, teises kohtumises sai ta kirja 67 minutit. AIK viigivärav sündis esimesel lisaminutil. Rootsi tugevuselt kolmandas liigas sai 90 minutit ja võidu kirja Kristoffer Grauberg Lepik, kui Brommpojkarna alistas võõrsil 1:0 Örebro Syrianska. Täna võõrustatakse Vasalundi.

Poola esiliigas on üleminekumängudel viivatel 5. ja 6. positsioonil vastavalt Legnica Miedź ja Ken Kallaste koduklubiks olnud GSK Tychy, kes mängisid nädalavahetusel 2:2 viiki. Artur Pikk (Legnica) sai möödunud nädalal kirja 180 minutit, sest nädala keskel alistati tema abiga ka Niepołomice Puszcza 1:0.

Łódźi Widzew on aste madalamal, Poola kolmandas liigas pärast koroonapausi käest andnud oma eduseisu ja langenud tabelis teisele kohale. Liidriks tõusis 58 punktiga Łęczna Górnik, kes võttis möödunud nädalal mängudest maksimaalsed kuus punkti. Widzew sai kahest mängust kirja kõigest ühe punkti ja jääb nüüd Gornikust maha kolme punkti ning edestab Katowice meeskonda ühe punktiga. Nädala keskel viigistas Widzew 1:1 Toruni Elanaga, nädalavahetusel kaotati võõrsile 1:3 Siedlce Pogonile. Viigimängus sai Henrik Ojamaa kirja teise poolaja, kaotusmängus viibis ta väljakul 76 minutit.