21

05.2018

13:13

Eestlased välismaal: Poola liiga kulmineerus olulise võiduga Piasti jaoks

Nädalavahetusel sai lõpu Poola kõrgliiga. Koondislastest sai kõrgeima koha Ken Kallaste, kes saavutas Kielce Korona ridades kaheksanda koha. Meistrivõistluste üheksas koht kuulus Sergei Zenjovile ja Krakówi Cracoviale, viimasena säilitas kõrgliigakoha (14. koht) Konstantin Vassiljevi koduklubi Gliwice Piast, kes sai viimases voorus üliolulise võidu.

Kallaste ja Korona mängisid liigahooaja teise poole kaheksaliikmelises meistrigrupis, kuid pidid seal leppima viimase kohaga. Viimases voorus mängis Kallaste 90 minutit, kuid ei suutnud oma meeskonda päästa 0:2 kaotusest Lubini Zagłębiele.

Cracovia jäi viimases voorus 1:4 alla Szczecini Pogońile, kuid 50 punkti andsid neile alumises grupis siiski võidu ehk liiga üheksanda koha. Sama punktisummaga pidi Wrocławi Śląsk leppima kümnenda kohaga.

Konstantin Vassiljev viimases voorus Gliwice Piasti koosseisu ei kuulunud, kuid tema koduklubi sai üliolulise 4:0 võidu Nieciecza üle. See tähendas, et Piast kogus alumise grupi kuuendana 37 punkti ja säilitas kõrgliigakoha ning Nieciecza seitsmendana 36 punkti, mis viib meeskonna uueks hooajaks sarnaselt viimaseks jäänud Nowy Sączi Sandecjale esiliigasse. Esiliigas sai valusa kaotuse Sergei Mošnikovi koduklubi Łęczna Górnik, kes jäi 0:2 alla Niepołomice Puszczale. Mošnikov mängis 74 minutit ning vahetati välja 0:1 kaotusseisus. Kuna lähirivaal Olsztyni Stomil sai kirja kolm võidupunkti, langes Górnik kaks vooru enne meistrivõistluste lõppu 18 meeskonna konkurentsis väljalangemistsooni ehk 16. kohale.

Soome kõrgliigas mängiti Marko Meerits möödunud nädalal 180 minuti jooksul üle vaid korra penaltipunktist. Nädal algas meie puuriluku jaoks 1:1 viigiga Espoo Honka vastu, reedel lepiti võõrsil väravateta viiki Tampere Ilvesega. Hindrek Ojamaa jälgis mõlemat kohtumist varumeestepingilt.

Reedel toimus Soome kõrgliigas veel arvukalt kohtumisi. Ats Purje mängis 80 minutit ning Kuopio Palloseura alistas 2:1 Mariehamni. Henri Anier ja Artjom Dmitrijev said kirja täismängu, kui Lahti viigistas kodus Rovaniemi Palloseuraga 0:0. Mihkel Aksalu jälgis varumeestepingilt, kuidas Seinäjoki JK kaotas 0:1 Turu Interile. Marek Kaljumäe ja Maksin Lipin leppisid samuti kohaga varumeestepingil, kui PS Kemi jäi võõrsil 1:2 alla Honkale.

Norra kõrgliigas teenis koondislastest ainsana mänguaega Nikita Baranov (71 minutit), kui Kristiansund jäi 1:3 alla Ranheimile. Andreas Vaikla ja Brent Lepistu jälgisid kohtumist varumeestepingilt. Liiga liider, Bergeni Brann (Taijo Teniste), viigistas kodus 1:1 Haugesundiga. Vålerenga (Enar Jääger) alistas 1:0 Stabæki, Lillestrøm (Matvei Igonen) jäi võõrsil 0:3 alla Rosenborgile, kes vähendas vahet Branniga viiepunktiliseks. Vålerenga on tabelis viies, Kristiansund ja Lillestrøm vastavalt 10. ja 11. kohal.

Tšehhi kõrgliigas jälgis Siim Luts varumeestepingilt, kuidas Bohemians 1905 kaotas võõrsil 0:1 Slovani Liberecile. Tabelis on Bohemians viimase vooru eel seitsmendal kohal. Aste madalamal, Tšehhi esiliigas, hoiab viimase vooru eel viiendat kohta Mikk Reintami koduklubi Třinec, kes tegi eestlase abiga viimati väravateta viigi České Budějovicega. Nädala keskel jäi Třinec 0:1 alla Vlašimile.

Slovakkia kõrgliigas kaotasid Artur Pikk ja Ružomberok 0:4 Dunajská Streda FK DAC-ile. Ružomberok mängis hooaja teise poole meistrigrupis, kus jäi küll viimaseks, kuid saavutas siiski liigas kuuenda koha. Iirimaal nägi Sander Puri varumeestepingilt lausa üheksat väravat, kui tema koduklubi Waterford vandus 3:6 alla Limerickile.

Sloveenia kõrgliigas jäi mänguajata Ilja Antonov, kui Velenje Rudar kaotas kodus penaltist 0:1 Goricale. Aleksandr Kulinitš sai kirja 90 minutit ja väravasöödu, kui Krško kaotas võõrsil 1:3 Domžalele. Horvaatia esiliigas triumfeerinud Gorica HNK jäi viimases voorus 0:1 alla Zagrebi Dinamo duubelmeeskonnale. Henrik Ojamaa tegi kaasa kogu kohtumise.

Möödunud nädalal sai lõpu Taani esiliiga hooaeg, kus Karl Mööli meeskond HB Køge sai viimasel nädalal kaks viigipunkti ja lõpetas liiga viienda kohaga. Hannes Anieri koduklubil Thistedil oli 2018. aastal liigas 14-mänguline võiduta seeria, kuid tänu heale hooaja esimesele poolele saadi 12 meeskonna konkurentsis kaheksas koht.