20

05.2019

13:42

Eestlased välismaal: Zenjov lõi võiduvärava

Eesti – Põhja-Iirimaa EM-valikmänguni on jäänud alla kolme nädala. Koondislased on vormi kogumas – kui mitu nädalat järjest sahistas Lõuna-Koreas võrku Henri Anier, siis möödunud nädalavahetusel tõusis Kasahstanis oma meeskonna kangelaseks Sergei Zenjov, kes lõi matši saatuse otsustanud värava.

Zenjov ja Karagandõ Šahtjor alistasid viimati tabeliliidri, kui Astana mängiti üle 2:1. Kogu kohtumise kaasa teinud Zenjov lõi võiduvärava 87. minutil. Zenjov on viimase nelja kohtumisega löönud lausa neli väravat. Tabelis on Šahtjor 12 meeskonna konkurentsis seitsmendal kohal 17 punktiga. Neist kolme punkti kaugusel on kaheksandal tabelireal Artjom Dmitrijev ja FC Okzhetpes, kes jäid viimati 1:2 alla Kaisarile. Dmitrijev sai kirja täismängu.

Kahes järjestikus mängus värava löönud Henri Anier möödunud nädalavahetusel Lõuna-Korea esiliigas Suwoni koosseisu ei kuulunud, kuid tema koduklubi pikendas võiduseeria kolme mänguni, kui viimati mängiti võõrsil 3:2 üle Ansan Greeners. Suwon on liigatabelis tõusnud kolmandaks.

Kolm võitu järjest on kirja saanud ka Taijo Teniste koduklubi Bergeni Brann. Koondise paremkaitsja mängis 90 minutit, kui Bodø/Glimtist saadi võõrsil jagu 2:1. Mõlemal meeskonnal on nüüd kirjas 17 punkti nagu ka Kristiansundil ja Vålerengal. Nelikust enim on punkte teeninud vaid Odd (22) ja Molde (19). Peale Teniste ükski eestlane sel nädalavahetusel Norra kõrgliigas mänguaega ei teeninud.

Rootsi meistrivõistlustel sai taas 90 minutit kirja Karol Mets, kui tema koduklubi alistas kolmapäeval võõrsil 3:1 Helsingborgi. Täna õhtul võõrustab AIK Falkenbergi.

Itaalia kõrgliigas said Ragnar Klavan ja Cagliari Calcio kirja viigipunkti, kui võõrsil tehti 1:1 viik Genoaga. Cagliari läks mängu juhtima Leonardo Pavoletti 40. minuti tabamusest, kuid võõrustajatele tõi punkti Domenico Criscito 89. minuti penalti. Klavan tegi kaasa kogu kohtumise. Serie A tabelis on Cagliari hetkel 13. kohal. Eelviimase vooru viimane mäng peetakse täna õhtul, kui Rooma Lazio võõrustab Bolognat. Viimane voor peetakse tuleval pühapäeval, kui Cagliari võõrustab Udineset.

Itaalia noorteliiga kõrgliigas sai Markus Soomets Sampdoria U19 meeskonna ridades kirja täismängu, kui võõrsil tehti väravateta viik AC Milani eakaaslastega. Viimase vooru eel on Sampdoria 16 meeskonnaga liigas 12. kohal.

Soome kõrgliigas kaotas kahe eestlase koduklubi Seinäjoki JK 1:2 Espoo Honkale. Trevor Elhi tegi kaasa kogu kohtumise, Mihkel Aksalu jälgis mängu varumeestepingilt. Eestlastest teenisid mänguaega ka Ats Purje ja Hindrek Ojamaa. Purje pääses Kuopio Palloseura 0:1 kaotusmängus Turu Interi vastu väljakule 62. minutil. Inter oli võiduväravaks osutunud tabamuse löönud juba mängu üheksandal minutil. Täpselt sama palju minuteid teenis ka Ojamaa, kui Soome karikavõistluste poolfinaalis tunnistati kodus Mariehamni 3:1 üleolekut. Finaali ei jõudnud ka Maksim Gussev ja KPV, kui 2:1 eduseisust jäädi Tampere Ilvesele alla 2:3.

Läinud nädalavahetusel tõmmati joon alla Poola kõrgliigale. Kahjuks langes järgmiseks hooajaks esiliigasse Legnica Miedź. Viimases voorus alistas Artur Pika ja Henrik Ojamaa meeskond Miedź väravarohkes kohtumises 5:4 Krakówi Wisła, kuid see enam meeskonda ei päästnud. Pikk tegi kaasa kogu kohtumise, Ojamaa jälgis mängu varumeestepingilt. 16 meeskonnaga liigas jäi Miedź 15. kohale.

Hooaja teises pooles samuti 9.-16. kohale mänginud Kielce Korona sai kirja meistrivõistluste kümnenda koha. Üheksanda koha saanud ja viimases voorus Miedźile kaotanud Krakówi Wisła edestas neid kahe punktiga. Koronal oli tänu konkurendi libastumisele võimalus tabelis tõusta, kuid viimane mäng kaotati kodus 0:3 Zabrze Górnikule. Joonas Tamm tegi kaasa kogu mängu, Ken Kallaste koosseisu ei kuulunud. Poola meistriks krooniti esmakordselt Gliwice Piast, kes edestas lõpuks Varssavi Legiat ja Gdański Lechiat vastavalt nelja ja viie punktiga.

Hollandi kõrgliiga üleminekumängudel teenis mänguaega Rauno Sappinen, kui Den Bosch viigistas 2:2 Go Ahead Eaglesi meeskonnaga. Sappinen sekkus mängu vahetusest kohtumise 33. minutil. Korduskohtumine Den Boschi koduväljakul leiab aset kolmapäeval.

Rumeenia kõrgliigas teenis Ilja Antonovi koduklubi Hermannstadt möödunud nädalal kaks viigipunkti. Pärast 0:0 viiki kodus Bukaresti Dinamo vastu lepiti võõrsil 1:1 viiki Iași Politehnicaga. Antonov jälgis esimest mängu varumeestepingilt, kuid kuulus teises matšis meeskonna algkoosseisu ja vahetati välja 74. minutil, mil ta meeskond oli veel 0:1 kaotusseisus.

Bulgaaria kõrgliigas jäi Nikita Baranovi koduklubi Stara Zagora Beroe 0:1 alla Sofia CSKA-le. Mängu alustanud Baranov vahetati välja kohtumise 58. minutil. Leedu kõrgliigas käis platsil Sergei Mošnikov, kui Palanga kaotas kodus 1:3 Riteraile.