04

10.2017

21:12

Eesti Hollandile vastu ei saanud

Neidude U17 koondis pidi EM-valikturniiri teises kohtumises tunnistama tugeva Hollandi kindlat paremust.

Esimene värav sündis juba kohtumise neljandal minutil, kui Jaimy Ravensbergeri pealelöök võttis õnnetult rikošeti Triin Satsist ning maandus posti kõrvale. Oma eduseisu suurendas Holland veerandtunni möödudes, kui Kirsten van de Westeringh jäeti Eesti karistusalas valveta ning hollandlanna siseküljega tehtud löök leidis postipõrkest taas tee väravasse.

Enne vaheajapausi suutis Holland olla täpne veel kahel korral, kui esmalt suudeti väravaraamide abiga pall taas väravasse suunata ning seejärel lahendas kiirrünnaku Ravensberger, kui saatis terava nurga alt palli Eesti väravasse.

Teise 40-minutilise poolaja alguses jätkas Holland turmtuld Eesti väravale ning kaks minutit pärast vilet lõi Ravensberger oma kolmanda ja Hollandi viienda värava. 45. minutil oli seis juba 6:0, kui teist korda oli täpne Romée Leuchter. Pärast seda sattus heasse hoogu vahetusest mängu sekkunud Nikita Tromp, kes üheksa minuti jooksul sai kirja kübaratriki. Holland sai lõpuks sellega kirja 9:0 võidu.

Koondise peatreener Kaidi Jekimova tõi välja ka võimalikud põhjused, miks Hollandi neidude koondis kõrgel tasemel mängu näitab „Kindlasti neil tüdrukud alustavad varem jalgpalli mängimist, umbes 6-7-aastaselt. Päris paljud tüdrukud mängivad ka võimalikult kaua poistega koos. Kvaliteeti lisabki see, et lisaks sellele, et nad alustavad võrreldes meie tüdrukutega palju varem mängimist, mängivad nad päris kaua poistega.”

Päeva esimeses mängus alistas Tšehhi 2:1 Türgi koondise. Kohtumise skoor avati 35. minutil, kui täpne oli Kateřina Marcinková. Tšehhitaride eduseisus mindi ka vaheajapausile ning 49. minutil ka nende edu suurenes, värava autoriks oli Klára Cvrčková. 55. minutil suutis Türgi läbi Melike Öztürki ka kaotusseisu vähendada ning tormiliselt aeti taga ka viigiväravat, kuid selleni ei jõutud ning Tšehhi kirjutas tabelisse kolm punkti juurde.

Valikturniiri viimased mängud peetakse laupäeval, 7. oktoobril, kui Eesti kohtub seni samuti võiduta oleva Türgiga ning Holland ja Tšehhi selgitavad välja alagrupi võitja. „Vaadates praeguseid Türgi tulemusi, ei tule kindlasti lihtsamat mängu meile. Tuleb kannatlik olla kaitses, väga distsiplineeritud ja ära kasutada oma võimalused,” võttis Jekimova lühidalt kokku eesmärgid kohtumiseks Türgiga.