15

07.2019

14:20

Rannajalgpallikoondis alistas Läti ja Soome

Nädalavahetusel teenis Eesti meeste rannajalgpallikoondis kaks võitu, kui peatreener Kristian Marmori juhendamisel alistati maavõistlusmängudes nii Läti kui ka Soome.

Laupäeval oli Tallinnas Nõmme Spordikeskuses Eesti vastaseks Soome ning võõrustajad said kirja kindla 5:1 võidu. Kohtumise resultatiivseim oli kahe tabamusega Erol Kigaste, ühe värava lisasid Joosep Juha, Rasmus Munskind ja Markus Lukk. Viimasel kolmandikul oli Eestil kasutada ka kaks penaltit, kuid mõlemad jäid paraku realiseerimata. Soomlaste auvärava autoriks oli Toni Toijala.

Päev hiljem läks Eesti vastamisi Lätiga ning lõunanaabrid osutasid tugevat vastupanu. Eesti koondis jäi küll 19. minutiks 0:2 kaotusseisu, kuid tänu suurepärasele viimasele kolmandikule teeniti 3:2 võit. Eesti poolelt tegid skoori Kevin Sooaluste, Sander Lepik ja Indrek Palm.

Eesti koondise jaoks olid maavõistlusmängud ettevalmistuseks MM-valikturniiriks, mis peetakse 19.-27. juulini Moskvas. Eesti kuulub A-alagruppi, kus läheb esmalt 19. juulil kell 14.45 vastamisi Ungariga. Laupäeval, 20. juulil on kell 20.00 vastaseks Venemaa ning pühapäeval, 21. juulil peetakse viimane alagrupimäng kell 12.45 Saksamaaga.

Viie alagrupi peale pääseb play-off’i 16 meeskonda ning nende kohtumiste kaheksa võitjat jagatakse kahte alagruppi. Novembris toimuvale MM-finaalturniirile pääsevad mõlema alagrupi kaks paremat ja kolmandate kohtade omavahelise mängu võitja.