28

06.2019

12:11

U21 EM-il selgusid finalistid

Neljapäeva õhtul mängiti U21 vanuseklassi EM-finaalturniiril poolfinaale. Nii Saksamaa kui ka Hispaania tulid kaotusseisust välja ning jõudsid finaali.

Bolognas toimunud esimeses poolfinaalis oli Saksamaa 4:2 parem Rumeeniast. Nadiem Amiri viis Saksamaa 21. minutil juhtima, kuid avapoolaja võitis Rumeenia 2:1. Esmalt realiseeris George Puscas 26. minutil penalti ja sama mees viis rumeenlased 44. minutil ka juhtima.

Saksamaa suutis viigistada samuti tänu penaltile, mille realiseeris 51. minutil Gian-Luca Waldschmidt. Sama mees lõi otsustavaks saanud 3:2 võiduvärava 90 minutil. Kaks minutit hiljem jäi Rumeenia väljakule kümnekesi ning neljandal minutil tõi tabloole 4:2 numbrid Amiri.

Teises poolfinaalis, mis leidis aset Reggio Emilias, olid samuti mõlemad meeskonnad täpsed penaltist – Jean-Philippe Mateta viis prantlased 16. minutil juhtima, kuid Marc Roca suutis 28. minutil viigistada. Hispaanlased teenisid penalti avapoolaja lisaminutitel ning võimaluse kasutas ära Mikel Oyarzabal. Dani Olmo tegi 47. minutil seisuks 3:1 ja Hispaania viimase värava eest hoolitses Borja Mayoral 67. minutil.

Finaal Hispaania – Saksamaa toimub 30. juunil Eesti aja järgi kell 21.45 Udines. Mängust teeb otseülekande ETV+.