28

10.2018

00:31

U17 koondis jäi alla Taanile

Eesti U17 koondis jätkas Taanis toimuvat EM-valikturniiri kaotusega väljakuperemeestele, kellele jäädi Viborgi staadionil alla 2:5. Punktita jätkav Eesti lõpetab turniiri teisipäeval Gruusia vastu, kellega mängitakse kolmanda koha nimel.

Taanlased asusid mängu juhtima penaltist, mille realiseeris 11. minutil Noah Crone. Jacob Haahr viis kodumeeskonna 17. minutil juhtima 2:0 ning Crone suurendas 44. minutil eduseisu kolmeväravaliseks. Eesti suutis tänu Aleksandr Šapovalovi väravale poolaja viimasel minutil vaheajale vastu minna kaheväravalises kaotusseisus. „Tegime head pressingut ja Aleksandr sai palli otse taanlaselt ning tõstis seejärel palli üle vastase väravavahi,“ kirjeldas tabamust noortekoondise peatreener Lars Hopp.

Teisel poolajal viis Aral Simsir 60. minutil taanlased 4:1 juhtima ning Crone vormistas 86. minutil oma kübaratriki. Eesti sai 89. minutil kirja veel ühe värava, kui tabamus osutus Daniel Obbekjæri omaväravaks. „Deivid Andreas andis söödu ette Šapovalovile, kes tsenderdas palli keskele. Kaitsja proovis seda blokeerida, aga pall läks temast sisse,“ kirjeldas Hopp.

Peatreener ütles pärast kohtumist, et meeskonnal oli potentsiaali end mängus paremast küljest näidata. „Väga kahju, et nii läks, sest kindlasti oleks võimalik olnud punkte saada, kui me oleks teinud väljakul rohkem neid asju, mis olid kokku lepitud. Kahjuks piisab mõnest mängijast, kes nendest kinni ei pea ja seejärel avaneb vastasel võimalus meid karistada. See oli nii täna kui ka mõned päevad tagasi Venemaa vastu,“ tunnistas Hopp.

„Kui Venemaa mängus suutsime avapoolajal puuri puhtana hoida ja väravaid löödi teisel kolmveerandtunnil, siis täna oli vastupidi ja näitasime teisel poolajal sümpaatsemat mängu. Kurbust tekitab aga see, et kui enne mängu põhirõhku saavad mänguelemendid platsil olles ei realiseeru, tänasel juhul duellid ja vastase takistamised. Seda võib vaadata mitme nurga alt – ühelt poolt võib öelda, et kui poisid on värsked, siis asjad toimivad, aga teisalt on nii, et kui lõviosa meeskonnast täidab oma ülesandeid nii hästi kui võimalik ja mõned mängijad mitte, siis me pole täna nii tugevad, et 8-9 mehega kogu meeskonda heade tulemusteni kanda,“ analüüsis peatreener. „Järgmine eesmärk võiks olla see, et need mängijad oskaksid kaasata teisi mängijaid, et kogu meeskond töötaks ühtse rusikana. See on liidrite tunnuseks.“

Eesti alustas turniiri neljapäeval 0:6 kaotusega Venemaale, ees ootab teisipäevane matš Gruusiaga, kes on samuti seni mõlemad mängud kaotanud. „Venemaa kaotusnumbrid päris enda eest ei räägi, sest mänguliselt oleks võinud tulemus veidi parem olla, aga tugevam meeskond võitis. Kuuest väravast viis tulid standardolukordadest – üks penaltist, kaks nurgalöögist ja kaks otse karistuslöögist. Samas, tuleb tunnistada, et standardmomendid tekivad tihtipeale just siis, kui meeskond hakkab väsima.

Hetkel on küll mõtteis need kaks kaotust, aga kui vaadata otsa mängule Gruusia vastu, siis üks kindel – lihtne see olema ei saa. Sellegipoolest tahame võtta maksimumi ja püssi põõsasse ei viska!“ ütles peatreener lõpetuseks.

Eesti – Gruusia mäng toimub Vildbjergi staadionil teisipäeval meie aja järgi kell 14.00.