09

10.2019

01:19

Eesti naiste koondis läks küll koduses EM-valikmängus Kosovo vastu juhtima, kuid pidi lõpuks tunnistama vastaste 2:1 paremust.

Tartus Tamme staadionil peetud kohtumises ründas Eesti avapoolajal vägagi aktiivselt ja haaras juhtohjad 22. minutil. Vastaste väravavaht võttis karistusalas maha Signy Aarna ning kohtuniku määratud penalti realiseeris kindlalt Katrin Loo.

Pärast avaväravat lubati Kosovol veidi rohkem mängu sisse elada ja külalised suutsid seisu viigistada mõned minutid enne poolaja lõppu. Eesti kaotas oma kaitsekolmandikul palli ning selle tagajärjel sai täpse löögiga hakkama Modesta Uka.

Teine poolaeg kulges mänguliselt küllaltki võrdselt, kuid paraku suutsid vastased veel korra Eesti väravavõrku sahistada, kui 56. minutil lõi Uka värava otse nurgalöögist. Seega tuli vaatamata tugevale algusele ja korralikule esitusele Kosovole aalla vanduda.

„Ilmselt üks valusamaid kaotuseid minu treenerikarjääris, sest mingil juhul ei tohiks me täna väljakult ära minna tühjade kätega, aga fakt on see, et meil pole süüdistada kedagi peale meie endi,” lausus koondise peatreener Jarmo Matikainen mängujärgselt Soccernet.ee portaalile antud intervjuus. „Kui me selliseid väravaid sisse laseme, siis on väga raske mänge võita. Praktiliselt saidki nad palli kaks korda meie värava suunas. Individuaalsed otsused ja vead. Ma ei tea, kui palju see on seotud distsipliini või enesekindlusega, aga sellist meelelaadi peab muutma - me ei saa selliseid väravaid sisse lasta.”

Eesti koondis on valiksarjas nelja mänguga kogunud ühe punkti ja sellega hoitakse viiendat positsiooni, jäädes Türgile alla väravate vahe tõttu. Valikmängudega jätkatakse järgmisel aastal, kui aprillikuus kohutakse Sloveenia ja Hollandiga.