31

08.2019

00:04

Eesti naiste jalgpallikoondis pidas täna esimese mängu uues EM-valiksarjas, kui valitsevale Euroopa meistrile Hollandile tuli alla vanduda tulemusega 0:7.

Rekordilise, 1881-pealise kodupubliku ees mänginud Eesti pidi küll juba avavilest alates tõrjuma hollandlannade rünnakuid, kuid avavärav sündis alles 27. minutil. Palli ei suudetud edukalt enda karistusalast välja viia ning Vivianne Miedema avas skoori tugeva löögiga ristnurka. Avapoolajal sahistasid nimekad külalised väravavõrku veel kahel korral. Esmalt jõudis latist tagasipõrkunud pallini esimesena Jill Roord, lükates selle kindlalt sisse ning seejärel saatis Sherida Spitse karistusala joone tagant palli otse võrku.

Teisel kolmveerandtunnil külaliste nälg ei vähenenud ning 51. minutil oli taaskord karistuslöögist resultatiivne Spitse. Oma teise värava sai kirja ka Miedema, kui 69. minutil realiseeris ta värava ees Shanice van de Sandeni hea söödu. Lõpptulemuse vormistasid viimasel kümnel minutil Dominique Bloodworth ja vahetusest sekkunud Ellen Jansen.

Eesti jaoks jätkub valiksari võõrsil kui teisipäeval, 3. septembril kohtutakse Moskvas Venemaa koondisega. Mängu avavile kõlab kell 19.00.