27

11.2020

20:12

Eesti naiste koondis võõrustas EM-valiksarjas Sportland Arenal Türgit. Pärast 0:1 lõppenud avapoolaega vandus Eesti vastasele alla 0:4.

Türgi läks kohtumist 29. minutil Ece Türkoglu tabamusest juhtima. Türkoglu tegi vahetult enne väravat väga hea soolorünnaku, kuid Inna Zlidnis suutis tema löögi blokeerida. Pall jõudis vasakule äärele ning tsenderduse järel oli Türkoglu jäänud karistusalasse uut võimalust ootama ning suutiski peaga palli suunata postist sisse.

Türklannadel õnnestus eduseis kahekordistada 55. minutil, kui täpne oli Ilayda Civelek. Värava ees tekkis segadus, sest kohtunik näitas esmalt penaltit, kuid otsustas seejärel, et värav loeb.

76. minutil lahendati edukalt nurgalöök, kui peaga lõi värava Gülbin Hiz. Türgi oli peaga mängus väga osav, sest järjekordsest võimalusest tabati ka posti, kuid 81. minutil lõi peaga värava Yagmur Uraz, kes tegi lõppseisuks 0:4.

Eesti lõpetas mängu kümnekesi, sest 88. minutil teenis teise kollase kaardi Pille Raadik.

Tänane kohtumine on järelvaadatav SIIT.

Naiste koondise jaoks jätkub laager valiksarja kohtumisega võõrsil Sloveenia vastu. Kohtumine toimub teisipäeval, 1. detsembril Koperi Bonifika staadionil Koper Eesti aja järgi kell 19.00.