24

07.2017

15:58

Naiste koondislased välismaal: Aarna ja Raadik pidid tunnistama vastaste paremust

Soome naiste kõrgliiga 17. voorus tuli nii Signy Aarnal kui Pille Raadikul vastu võtta kaotused. Daniela Mona Lambin sai esiliigas kirja võidu.

Aarna ja Kuopio Pallokissat kohtusid võõrsil tabeliliidri FC Honkaga. Mängu ainuke värav sündis 15. minutil. Eesti koondise ründaja tegi kaasa terve mängu. Kuopio asub hetkel tabelis kuuendal kohal 22 punktiga. Järgmise vooru järel, mis toimub laupäeval, 29. juulil, jagatakse liigatabel kaheks ning esimesed kuus naiskonda heitlevad omavahel ning neli viimast mängivad üksteisega. Kuopiol on vaja koha säilitamiseks ülemises pooles hoida enda selja taga lähimat konkurenti JyPK-d, keda hetkel edestatakse ühe punktiga.

Raadiku koduklubi Aland Unitedi vastaseks oli Ilvese naiskond ning üle 300-pealise publiku ees võeti võõrsil vastu 0:4 kaotus. Esimesel poolajal suutis Ilves lüüa kaks väravat ning teisel kolmveerandtunnil lisati veel kaks. Raadik sai kaptenina kirja täismängu. Aland asub hetkel tabelis kaheksandal kohal ning ülemisse gruppi pääsemiseks neil enam võimalust pole.

Soome esiliigas teenis Lambini koduklubi TPV minimaalse 1:0 võidu PKKU naiskonna üle. Kohtumise värav sündis juba avaminutil ning rohkem kumbki naiskond väravavõrku ei sahistanud. Lambin viibis platsil terve kohtumise. TPV paikneb 12 naiskonna seas hetkel kaheksandal positsioonil.