05.2017

18:58

Naiste koondislased välismaal: Aarna teenis võidu

Möödunud nädal pakkus välismaal pallivatele naiste koondislastele mitmekülgseid tulemusi.

Soome kõrgliigas mängiva Signy Aarna (pildil) koduklubi Kuopio Pallokissat teenis seitsmendas voorus väärtusliku võidu HJK üle. Helsingis toimunud kohtumises läks tõsisemaks mänguks viimase veerandtunni jooksul, kui Kuopio asus 79. minutil kohtumist läbi Anni-Maija Kauppila juhtima. Vaid kolm minutit hiljem suutis Kuopio oma eduseisu suurendada. HJK muutis kohtumise lõpu pingeliseks, kui 84. minutil löödi üks värav tagasi. Vaatamata sellele suutis eestlanna koduklubi eduseisu hoida ning võttis võõrsil 2:1 võidu. Aarna tegi kaasa terve mängu. Kuopio asub nüüd 11 punktiga viiendal kohal.

Pille Raadik ja Aland United võõrustasid 194 pealtvaataja ees JyPK naiskonda. Esimene poolaeg möödus kodunaiskonnale edukalt, kui 29. minutil viis Florin Wagner nad juhtima. JyPK viigistas mänguseisu 62. minutil. Rohkem väravaid selles kohtumises ei löödud ning naiskonnad jagasid puntkid omavahel. Tabelis on Aland vahetult Kuopio järel kuuendal positsioonil. Raadik mängis kaptenina 90 minutit.

Ungari kõrgliigas alustasid Inna Zlidnis ja tiitlikaitsja Ferencvaros finaalseeriat mõnevõrra üllatusliku kaotusega MTK naiskonnale. Põhihooajal kõik neli kohtumist MTK vastu võitnud Ferencvaros pidi koduväljakul tunnistama vastaste 1:0 paremust. Mängu ainuke värav sündis 85. minutil. Zlidnis tegi kaasa terve kohtumise. Meistritiitli võitja selgub kahe mängu kokkuvõttes. Seeria teine kohtumine peetakse täna õhtul.

Getter Laar ja Metz pidid Prantsusmaa kõrgliigas vastu võtma suure 2:6 kaotuse Guingampi naiskonnalt. Oma esimese värava lõid vastased veerandtunni möödudes ning poolajapausile minnes oli seis juba 3:0. 60. minutil suutis Metz ühe värava tagasi lüüa, kuid seejärel vastas Guingamp sellele 14 minuti jooksul kolme tabamusega. Lõppseisu vormistas Metz kohtumise lisaminutitel. Eesti koondise väravavaht pidi mängu jälgima pingilt. See kaotus tähendab ühtlasi ka seda, et kõrgeimasse liigasse Metz püsima ei jää ning järgmiseks hooajaks langeti tagasi esiliigasse.