29

08.2014

15:39

10 päeva alguseni: Sergei Pareiko parimad mälestused ja ootused

Veidi rohkem kui nädal enne Eesti koondise avalööki Euroopa meistrivõistluste valiksarjas alustame koondise mängijate tutvustamist läbi nende debüüdi, parima mälestuse seoses kodupublikuga ning ootustega uuelt valiktsüklilt. Otsa teeb lahti Sergei Pareiko.

SERGEI PAREIKO
(57 kohtumist Eesti koondises)

Debüüt koondises
Valgevene – Eesti (31.08.1996). Sekkus 8. minutil vahetusest mängu Mart Poomi asemel.

Parim mälestus seoses kodupublikuga
On olnud ikka mitu mängu, mis olid täismaja ees. Kohe tulevad silme ette kolm. Kindlasti 4:1 võit Põhja-Iirimaa vastu, mis oli ülitähtis. Mängisime head jalgpalli ning loomulikult tulemus – tegime tribüünid hulluks. Võitsime mängides hea stiiliga ning edasi oli vaja teha veel üks samm, et jõuda play-offi ja seda me tegime.

Lisaks ka viik Hollandiga läinud sügisel. 2001. aastal avati staadion selle mänguga ja nüüd olime 12 aastat hiljem nii kaugele jõudnud, et olime võidu äärel. Seda küll ei sündinud, aga mäng jäi meelde.

Kolmas mäng oli kohtumine Itaaliaga (2010. aastal), mida veel poolajal 1:0 juhtisime. Aga siis sündis meie meeskond ja tekkis omavaheline usaldus. Tekkis tunne, et võime mängida iga vastasega nii kodus kui väljas. Kuigi kaotasime kohtumise 1:2, aplodeerisid kõik. Kuigi taheti viiki või võitu, peab leppima, et jalgpallis juhtub nii. Meie mängu iseloom oli hea, näitasime, et suudame mängida, andsime parima, aga tulemust tookord ei tulnud.

Mida ootan uuelt valiksarjalt?
Ma arvan, et suudame mängida samasuguse tsükli, nagu neli aastat tagasi. Meeskonnad võrdsed ja favoriitideks Inglismaa ja Šveits, aga kolmas koht on lahtine. Kui alustame hea tulemusega kodus Sloveenia vastu, siis minu arvates meil võimalus on. Meie sats on koos mänginud tükk aega – on kogemust kui ka värsket verd. Kõik on meie käes ja peame ise uskuma, et saame grupist edasi, aga see saab olema raske. Võtame rahulikult ja läheme mäng-mängult edasi.

Ühine Eesti - Sloveenia EM-valikmänguga Facebookis.