25

03.2015

15:17

6 päeva Piiroja lahkumismänguni: neli aastat Raio 100. kohtumisest ja võidust Uruguay üle

Neli aastat tagasi, 25. märtsil 2011 pidas Raio Piiroja oma 100. koondisemängu ja Eesti alistas kahekordse maailmameistri Uruguay 2:0.

Meenutame, mida kirjutas jalgpall.ee neli aastat tagasi:

Konstantin Vassiljevi ja Vjatšeslav Zahovaiko teise poolaja tabamused tõid Eesti jalgpallikoondise ajaloo ühe magusaima võidu, kui kodusel A. Le Coq Arenal sunniti oma paremust tunnistama võimas Uruguay.

Viigiseisul 0:0 lõppenud avapoolaja järel tegi Eesti peatreener Tarmo Rüütli mitu vahetust, mis osutusid võidu sepistamisel ülioluliseks. Vassiljev jõudis väljakul olla vaid kolm minutit, kui tulistas 61. minutil pommlöögi, mille tõrjumiseks Juan Castillo võimetu oli.

Täna oma 100. koondisemängu pidanud Raio Piiroja võitis palli, söötis selle Vassiljevile, kelle jalast teele saadetud pall põrkas vahetult enne Castilloni jõudmist maha ning lendas üle külaliste puuriluku.

Vassiljev oli aktsioonis ka neli minutit hiljem, 65. minutil, kui tema teele saadetud nurgalöögi suunas väravasse Zahovaiko.

Peatreener Rüütli oli pärast maailmameistrivõistlustel 4. koha saanud kahekordse maailmameistri Uruguay alistamist tagasihoidlik. “Rahval oli rõõmu palju, kõik kisasid ja karjusid, kuid pingil tuleb jääda rahulikuks,” lausus Rüütli. “Need nüansid, mille meie kasuks toimist lootsime, need ka meie kasuks töötasid.”

Rüütli viitas eeskätt tavalisest libedamale ja konarlikumale väljakukattele, mis ei lubanud vastastel mööda maad mängides domineerida.

“Muidugi ma ei taha, et nüüd peakski meil koduväljak alati selline olema, kuid täna see töötas meie kasuks,” sõnas Rüütli.

Uruguay juhendaja Oscar Tabarez harjumatut väljakut ei siunanud ega olnud üllatunud Eesti mängutasemest.

"Tingimused olid mõlemale võrdsed ja sellega end vabandada ei saa," sõnas Tabarez. "Oleme mänginud varemgi Eesti-suguste distsiplineeritud võistkondade vastu. Täna kasutasid nad ära oma võimalused, mida meie ei teinud. Kordusmängus suvel tahame mängida paremini."