03.2013

19:27

Andorra koondis saabub hilisõhtul Eestisse

Täna hilisõhtul saabub Tallinnasse Andorra koondis, kelle koosseisus on teisipäevaseks MM-valikmänguks Eestiga 18 pallurit.

Andorra peatreeneri Koldo Alvarezi valikus on 6 Hispaania ja 11 Andorra klubide mängijat, üks mees on hetkel tööandjata.

Tegemist on läbi aegade 11. Eesti – Andorra kohtumisega – seni on kõigil kordadel edu saatnud eestlasi, kuigi võitluslikku ja füüsilist mängu harrastavad Andorra mängijad ei anna midagi kergelt. 2012. aasta oktoobris Andorra la Vellas peetud MM-valikkohtumises lõi Eesti võiduvärava Andres Oper.

Viimati nägi Andorra koondist A. Le Coq Arenal 2007. aasta suvel, mil taanlasest peatreeneri Viggo Jenseni debüütmatšis teenis Eestis 2:1 võidu. Tõeliseks põnevusetenduseks kujunenud mäng algas meie jaoks edukalt, kui Raio Piiroja 34. minutil juhtvärava lõi. Avapoolaja lõpus eemaldati aga Ragnar Klavan ning Eesti pidi jätkama vähemuses. Mõned minutid enne lõppu suutis Andorra viigistada, kuid Indrek Zelinski lisaminuti tabamus tõi pealtvaatajate rõõmuks magusa 2:1 võidu – emotsioonihoos viskas Zelinski särgi seljast, teenides nii oma teise kollase kaardi, mis tähendas, et Eesti lõpetas kohtumise üheksakesi.

Eesti – Andorra MM-valikmäng leiab aset teisipäeval, 26. märtsil kell 19:00 A. Le Coq Arenal. Matši pääsmed on eelmüügis Piletilevis: küljetribüüni piletid maksavad 10 ja 7 eurot ning otsatribüüni omad 8 ja 5 eurot.