29

01.2014

14:23

Eesti alistas Läti 2:0 ja pääses poolfinaali

Sankt-Peterburgis jätkuval Kubok Sodružestval võitis Eesti noortekoondis täna Läti eakaaslasi 2:0. Väravad lõid Maksim Gussev ja Bogdan Vaštšuk mängu viimase 20 minuti jooksul.

Mõlemapoolsete rünnakutega kulgenud mängu esimesel poolajal väravaid ei löödud. "Esimene poolaeg oli meie jaoks raske ning võib öelda, et lätlased olid isegi palliga kindlamad," rääkis koondise peatreener Martin Reim.

Teisel poolajal ründas Eesti rohkem ning surve kandis vilja 72. minutil, mil täpne oli Maksim Gussev. 82. minutil lõi Bogdan Vaštšuk lõppseisuks 2:0. "Tegime täna algkooseisus jällegi palju muudatusi, et anda kõigile mänguaega ning teisel poolajal tasus see ka ära. Värskemad mehed suutsid võimalusi luua ning lõime ka väravad ära," sõnas Reim. Eesti parima mängija auhinna sai Bogdan Vaštšuk.

Esimeses 1/4-finaalis alistas Ukraina Leedu 4:1, kolmandas kaotas Sankt-Peterburg Valgevenele 0:3 ning viimases võitis Venemaa Kasahstani 3:1. Venemaa ongi Eesti vastane poolfinaalis.

"Venemaa on kindlasti favoriit, aga nelja parema hulka ükski nõrk meeskond ei jõua. Siit edasi on kõik meie jaoks boonus," lausus Reim.

Eesti - Venemaa poolfinaal toimub reedel, 31. jaanuaril meie aja järgi kell 17:00.