07

06.2011

17:47

Eesti kaotas Fääri saartele 0:2

Eesti jalgpallikoondis kaotas Fääri saartel toimunud Euroopa meistrivõistluste valikmängu võõrustajameeskonnale kahest penaltist 0:2.

Mängu esimesel poolajal domineerinud Eestile sadas külm dušš kaela 43. minutil, kui Sander Puri tegi nurgalööki kaitstes vea ning 11 meetri karistuslöögi realiseeris Frodi Benjaminsen.

Kohe teise poolaja alguses 47. minutil eksis oma karistusalas vastase takistamisel Dmitri Kruglov ning fäärid teenisid taas penalti. Benjaminseni teise löögi suutis Sergei Pareiko pareerida, kuid pallile sai esimesena jaole Arnbjorn T. Hansen, tehes seisuks 0:2.

Raske olukord muutus pea võimatuks 56. minutil, kui teise kollase kaardi teenimise tulemusena eemaldati Puri ning viimase 34 minuti jooksul külalised enam imet korda saata ei suutnud.

Eesti on C-alagrupis nüüd seitsmest mängust teenitud seitsme punktiga neljas. Liider on Itaalia 16 punktiga (6 mängust), kellele järgnevad Sloveenia 11 (7), Serbia 8 (6), Eesti, Põhja-Iirimaa 6 (5) ja Fääri saared 4 (7).

2012. a. EM-valikmäng 7. juunil Toftiris
kell 21:30 FÄÄRI SAARED - EESTI  2:0 (1:0)
Väravad
: 43. pen. Frodi Benjaminsen, 47. Arnbjorn T. Hansen
Hoiatused: 75., 89. Pol Johannus Justinussen - 42., 57. Sander Puri, 46. Sergei Zenjov, 75. Sergei Pareiko
Eemaldamised: 89. Pol Johannus Justinussen - 57. Sander Puri
47. minutil tõrjus Sergei Pareiko Frodi Benjaminseni löödud penalti

Fääri saared: 1-Jakup Mikkelsen, 2-Jonas Tor Næs, 3-Einar T. Hansen, 4-Atli Gregersen, 5-Rogvi Baldvinsson, 6-Atli Danielsen, 7-Frodi Benjaminsen, 8-Hjalgrím Elttor (90.+1. 14-Suni Olsen), 9-Pol Johannus Justinussen, 10-Arnbjorn T. Hansen (69. 13-Símun Samuelsen), 11-Christian Lamhauge Holst (85. 12-Christian Mouritsen).
Varus: 16-Rene Torgard, 12-Christian Mouritsen, 13-Símun Samuelsen, 14-Suni Olsen, 15-Hallur Hansson, 17-Bogi Lokin, 18-Viljormur Davidsen.

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Taavi Rähn, 4-Raio Piiroja, 5-Dmitri Kruglov, 10-Sergei Zenjov, 14-Konstantin Vassiljev, 7-Sander Puri, 9-Tarmo Kink, 20-Kaimar Saag (82. 8-Sergei Mošnikov), 18-Jarmo Ahjupera (66. 16-Gert Kams).
Varus: 22-Artur Kotenko, 19-Alo Bärengrub, 23-Taijo Teniste, 8-Sergei Mošnikov, 16-Gert Kams, 2-Andrei Sidorenkov, 21-Andrei Stepanov.