23

05.2015

13:18

Eesti koondnaiskond kaotas Baskimaa koondisele 0:5

Eesti naisjalgpallurid võõrustasid A. Le Coq Arenal Baskimaad. Mängu näitas otseülekandena Õhtuleht.

Külalised võitsid poolaja 4:0 ja kogu mängu 5:0. Teisel poolajal oli Eesti koondise mängupilt üpris paljulubav, aga auvärav jäi siiski löömata, kuigi võimalusi oli. Kohtumist jälgis 87 pealtvaatajat.

Eesti mängis järgmises koosseisus: Imbi Hoop, Saron Läänmäe (25. Liis Pello), Sirje Roops (61. Kelly Rosen), Ketlin Saar, Liis Lepik (46. Anett Vilipuu), Kethy Õunpuu, Kairi Himanen, Tiina Trutsi (55. Merily Toom), Eneli Vals (46. Miina Kallas), Lisette Tammik, Kristina Bannikova (78. Jessika Uleksin).
Varupingilt alustasid: Getter Laar, Liis Pello, Jessika Uleksin, Kelly Rosen, Anett Vilipuu, Miina Kallas, Merily Toom.

„Laupäeval ootab ees väga raske kohtumine, meie vastased ei ole palju nõrgemad Hispaania koondisest,“ lausus Eesti naiskonna peatreener Keith Boanas mängu eel. „Nii eilne mäng Hollandiga kui ka laupäevane kohtumine Baskimaaga on meie koondisele, sealhulgas noorematele ja rahvusnaiskonna eest vähem platsil käinud mängijatele, väga heaks ettevalmistuseks enne sügisel algavat valiksarja.“

Baskimaa naiste koondis pidas eelmisel aastal kaks kohtumist, alistades FIFA edetabelis esimese 30 seas asuva Iirimaa 2:0 ning mängides Katalooniaga 1:1 viiki. Aastal 2012 võitis Baskimaa Slovakkiat 1:0 ning aastal 2008 Tšiilit 2:1.

Pilet mängule maksab 2 eurot, tasuta sissepääs LHV Jalgpallikaardi ja Jalgpallihaigla liikmekaardiga ning 2008. aastal ja hiljem sündinud. Väravad avatakse kell 13.

NB: Kuna vastane pole iseseisev riik, siis ei lähe tänane mäng ka maavõistlusena arvesse, vaid on lihtsalt tore sõprusmäng. Seega Eesti koondislaste maavõistluste arvud tänase mänguga ei suurene!