13

08.2012

13:16

Eesti mängijad võõrsil: Vassiljev ja Perm said neljanda viigi

Konstantin Vassiljev mängis Venemaal kõik 90 minutit, kui Permi Amkar viigistas kodus 0:0 Saranski Mordoviaga. Perm on seni kõik neli matši viigistanud ja hoiab sama arvu punktidega 11. tabelipügalat.

Henrik Ojamaa ja Motherwell viigistasid Šotimaa kõrgliiga teises voorus St. Johnstone’iga 1:1. Ojamaa alustas algkoosseisus ja vahetati välja 46. minutil. Motherwell kaotas Meistrite Liiga 3. eelringi korduskohtumises võõrsil 0:3 Ateena Panathinaikosele ja langes koondskooriga 0:5 Euroopa Liiga play-offi, kus nende vastaseks Hispaania klubi Levante, kellega avamäng peetakse 23. augustil kodus.

Sergei Zenjovi tööandja Lvivi Karpatõ viigistas Ukraina kõrgliigas 1:1 Odessa Tšernomoretsiga ja on viie vooru järel 12. kohal.

Tarmo Kink pääses Itaalia Serie B klubi Varese eest esimest korda väljakule, kui karikavõistlustel võideti tugevuselt viienda liiga klubi Pontisolat 2:1. Kink sekkus mängu teisel poolajal ja andis meeskonna teisele väravale eelnenud nurgalöögi.

Jarmo Ahjupera tegi Ungaris Györi ETO 2:1 võidumängus Kaposvári Rákóczi vastu kaasa esimese poolaja, mille ETO kaotas 0:1. Kolmest mängust neli silma teeninud ETO hoiab üheksandat positsiooni.

Aalesund alistus Norra meistrisarjas kodus 0:1 Moldele. Enar Jääger mängis selles kohtumises 90 minutit, Sander Post sekkus 78. minutil. Taijo Teniste tööandja Sogndal kaotas kodus 0:3 Rosenborgile ning Henri Anieri (vahetusest sisse 85) Stavangeri Viking võitis 3:0 Fredrikstadi. Tabelis on Viking neljas, Aalesund kümnes ja Sogndal 13nes. Norra esiliigas võitis Bodø/Glimt (Pavel Londak 90) 3:1 Bærumi. Glimt on 28 punktiga viies. Euroopa Liigas kaotas Aalesund Küprose klubile Nikosia APOEL kodus 0:1 ja pudenes tulemusega 1:3 edasisest konkurentsist.

Joonas Tamm vaatas Rootsis pingilt, kuidas IFK Norrköping kaotas kodus 1:2 BK Häckenile. 19 matšist teenitud 29 silma annavad Norrköpingile kuuenda koha. Koosseisu ei mahtunud Hannes Anier, kui Odense Boldklub võitis 2:1 Midtjyllandi. Viiest matšist kogutud kümme silma annavad Odensele kolmanda koha.

Kaimar Saagi klubi Vejle-Kolding ja Andrei Sidorenkovi tööandja FC Fredericia leppisid esimese koduväljakul 0:0 viiki. Saag vahetati välja 76. minutil, Sidorenkov tegi kaasa kõik 90 minutit. Nädala keskel viigistas Fredericia 1:1 Viborgiga (Sidorenkov 90), ja Vejle-Kolding 0:0 Brønshøjga (Saag 76). Nelja vooru järel on Vejle kuue punktiga neljas ja Fredericia sama arvu silmadega viies.

Vladimir Voskoboinikov alustas Tbilisi Dinamo algkoosseisus, kui Gruusia meistriliiga avavoorus võideti 1:0 Rustavi Metalurgi.

Kuopio Palloseura teenis Soomes hooaja kuuenda võidu, kui võideti 1:0 VPSi. Ats Purje mängis terve kohtumise ja teenis 89. minutil kollase kaardi, Sander Puri vaatas mängu pingilt. JJK kaotas (Mikk Reintam 90) kodus 0:3 Mypale ja Jaro (Artur Kotenko 90) 0:2 Mariehamnile. JJK on tabelis 9., KuPS 11. ja Jaro 12. kohal. Avamängus Türgi hiidu Bursaspori 1:0 võiduga üllatanud KuPS kaotas võõrsil 0:6.

Taavi Rähni meeskond Tianjin Songjiang viigistas Hiina esiliigas 0:0 Hunan Xiangtaoga, liigatabelis annab see neile kolmanda koha, hooaja lõpuni jääb üheksa vooru. Kaarel Kiidron avas Tšehhi tugevuselt teisel astmel väravate arve, kui Viktoria Žižkov võitis teises voorus kodus 5:0 Opavat.

Poolkaitsja Aleksandr Dmitrijev jätkab karjääri Valgevene klubis FK Gomel, kus eelmisel hooajal pallis Andrei Stepanov. 15 kohtumisest 31 punkti kogunud Gomel on tabelis kolmas, kuid võrreldes pearivaalidega 3-4 mängu vähem pidanud.