07

01.2014

15:23

Eesti noortekoondis kaotas Venemaale 1:6

Esmakordselt osaleb Eesti noortekoondis ühel maailma prestiižikaimal jalgpalliturniiril ehk Valentin Granatkini memoriaalil. Turniiri kodulehe kaudu on edaspidi võimalik ka meie U-19 koondisele kaasa elada.

Tänases viimases alagrupikohtumises mängis Eesti võõrustaja Venemaaga ning kohtumine kaotati 1:6.

Esimene poolaeg möödus küllaltki tasavägiselt. Venemaa asus juba 5. minutil karistuslöögist löödud väravaga 1:0 juhtima ja võitis selle tulemusega ka poolaja.

"Tegime korraliku esimese poolaja ja suutsime palli vallata. Kahjuks lasime küll kiire värava neil lüüa, kuid poolajaga võis üldjoontes rahule jääda," ütles koondise peatreener Marko Lelov.

Teise poolaja alguses lisasid venelased veel kaks väravat ja juhtisid kindlalt 3:0. Seejärel lõi oma turniiri kolmanda värava Andre Järva, kuid koheselt taastas vastane kolmeväravalise edumaa. Venemaa realiseerimine oli mängu lõppfaasis üldse väga heal tasemel, sest lõpuks märgiti nende võidunumbriteks 6:1.

"Teisel poolajal ei pidanud meie füüsiline vorm enam vastu ning see on ka arusaadav - siin turniiril on tihe mängugraafik ja Eestis alles hooajaks ettevalmistused algasid," rääkis Lelov. "Siiski oleksime võinud emotsiooni rohkem üleval hoida," lisas ta.

"Treeneritega nägime nüüd selles mängus rohkem, milliseid osi peame kaitsemängus arendama. Kui esimeses kahes mängus olime kontrollivamaks pooleks, siis nüüd olime rohkem kaitses ning seetõttu olid sealsed elemendid meile rohkem nähtavad," ütles Lelov.

Nüüdseks on Eesti koondis pidanud kõik alagrupimängud ning lisaks 1:1 viikidele Sloveenia ja Moldovaga saime 1:6 kaotuse Venemaalt. Kõik Eesti väravad lõi alagrupifaasis Andre Järva. Teises meie alagrupi mängus võitis Sloveenia Moldova 2:0. Venemaa kogus 9, Sloveenia 4, Eesti 2 ja Moldova ühe punkti.

Eesti mängib turniiril nüüd kohtadele 9-12 ning järgmises kohtumises on vastaseks Soome, kellega mängitakse neljapäeval Eesti aja järgi kell 14:30. "Homme on meil vaba päev ja peame puhkama nii oma keha kui vaimu. Tahame ülehomme olla juba valmis soomlastele lahingut andma!" lõpetas Lelov.

Granatkini memoriaal 7. jaanuaril Peterburis
kell 17:00 EESTI - VENEMAA  1:6 (0:1)
Väravad: 72. Andre Järva - 5. Danila Buranov, 51. Andrjus Rukas, 55. Alexandr Maximenko, 74. Alexander Zuev, 81. Denis Anisimov, 87. Ramil Sheydaev
Hoiatused: 4. Rauno Sappinen - 6. Oleg Lanin

Eesti: 12-Karl-Johan Pechter, 3-Nikita Reintal, 4-Märten Kuusk, 5-Joosep Juha (42. 8-Mihkel Ainsalu), 6-German Šlein, 7-Aleksei Ivanov (46. 9-Andre Järva), 10-Rauno Sappinen, 11-Herol Riiberg, 13-Henrik Pürg (71. 14-Sören Kaldma), 17-Svjatoslav Jakovlev (60. 16-Tõnu Paavo), 18-Artjom Škinjov (51. 15-Sergei Andrejev).
Varus: 1-Magnus Karofeld, 2-Martin Mägi, 8-Mihkel Ainsalu, 9-Andre Järva, 14-Sören Kaldma, 15-Sergei Andrejev, 16-Tõnu Paavo.

Venemaa: 1-Maxim Rudakov, 4-Danila Buranov (62. 2-Anatolie Nikolaesh), 5-Dmitry Novak, 6-Oleg Lanin (54. 17-Ivan Frolov), 7-Alexandr Maximenko, 9-Evgeny Nasedkin, 11-Ivan Belikov (63. 19-Alexander Zuev), 13-Andrjus Rukas, 14-Vasily Cherov (63. 10-Denis Anisimov), 16-Eugeny Nesterenko (54. 3-Alexandr Marchenko), 21-Alexandr Ageev (62. 15-Ramil Sheydaev).
Varus: 12-Alexey Kuznetsov, 2-Anatolie Nikolaesh, 3-Alexandr Marchenko, 10-Denis Anisimov, 15-Ramil Sheydaev, 17-Ivan Frolov, 19-Alexander Zuev, 20-Vladislav Panteleev.

Pealtvaatajaid: 1700
Peakohtunik: Artjom Ljubimov
Abikohtunikud: Konstantin Averjanov, Pavel Novikov

Turniiri 16 meeskonda on jaotatud nelja alagruppi ning alagruppide võitjad mängivad kohtadele 1-4, alagruppides teise koha saavutanud meeskonnad selgitavad 5.-8. koha võitja jne. Omavahel mängitakse süsteemis A-B ja C-D, misjärel mängivad kohamängu vastava kohtumise võitjad ja kaotajad.