09

12.2016

21:02

Eesti saalijalgpallikoondis alustas Balti turniiri napi kaotusega Lätile

Eesti saaljalgpallikoondis jäi täna alanud Balti turniiril tulemusega 0:2 alla Lätile. Lätlased lõid mängu otsustanud teise värava kõigest loetud sekundid enne lõpusireeni.

Eestil avanes mängu esimene võimalus juba pooleteise minuti järel, kuid Jevgeni Merkurjevi löök läks napilt väravast mööda. Kohe nõelas vastu Läti, kui meie pallikaotuse järel ei tabanud Eesti õnneks meie väravat Konstantins Zabarovskis. Avapoolajal haarasidki initsiatiivi võõrustajad ning paremad võimalused kuulusid esimesel 20 minutil neile.

Eesti poolt sai esimesel poolajal kaks korda oma täpsust karistuslöögist proovida Vladislav Tšurlikin, kuid koondise võtmemängijal täna oma väravatearvet avada ei õnnestunud. Lätlased tabasid esimesel poolajal korra posti, korra latti ning mitmel korral pidi oma võimed mängu panema Eesti puurilukk Nikolai Pulkkinen.

Avapoolaja ainus värav sündis kohtumise seitsmendal minutil, kui kauni kombinatsiooni järel lükkas Maksims Sens mänguvahendi kindlalt võrku. Mullu kostitas Sens Eestit Balti turniiril lausa nelja tabamusega.

Teine poolaeg oli mänguliselt väga võrdne ning korduvalt oli õhus Eesti viigivärav. 25. minutil avanes suurepärane võimalus Andrei Antonovil, kuid Läti väravavaht oli ülesannete kõrgusel. Seejärel oli teravam just Eesti ning mitmel korral pidid lätlased meie koondislasi vea hinnaga maha võtma.

27. minutil mängiti nurgalöögist hästi löögile Aleksei Panin, kuid tema löök läks üle värava. Seejärel näitasid kordamööda oma kunsti Pulkkinen ning tema ametivend Läti väravas Aigars Bondars, kes vastaste ründajate katseid väravat lüüa nurjasid.

Eesti võttis kohtumise lõpus aja maha ning jätkas lendava väravavahiga, kuid soovitud tulemuseni ei jõutud. Hoopis loetud sekundid enne lõppu eksis Oleg Kaljurand tähtsal söödul ning kontrarünnaku pidi Eesti veaga maha võtma. Järgnenud kümne meetri karistuslöögi realiseeris Oskars Ikstens.

Koondise jaoks jätkub Balti turniir juba laupäeval, mil kell 14 algavas kohtumises on meie vastaseks Leedu. Mängust teeb otseülekande Futsal TV. Turniiri viimane kohtumine leiab aset pühapäeval, mil Läti – Leedu matš algab kell 14.

Tänase mängu protokolli saab vaadata SIIT.