21

10.2012

14:41

Eesti U-17 koondis kaotas Inglismaale 0:2

Eesti U-17 koondis hoidis nimekaid Inglismaa eakaaslaseid kuival ligi tund aega, kuid pidi lõpuks siiski 0:2 kaotuse vastu võtma, kirjutab Soccernet.ee.

Tegemist oli Tallinnas peetava EM-valikturniiri esimese vooru mänguga. Hoolimata kaotusest valikgrupi favoriidile, on edasipääsulootused endiselt reaalsed, sest edasi lähevad iga grupi kaks parimat ja lisaks veel 13 grupi peale kaks parimat kolmanda koha võistkonda.

Lars Hoppi hoolealused tegid Inglismaa vastu kaitses südi esituse, aga külalised olid kõrgemast klassist ja suutsid mängulise paremuse lõpu eel ka väravateks realiseerida.

"Inglismaal on head mängijad, kes on valitud selliste klubide konkurentsist nagu Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Tottenham. Nii et pole põhjust kurbust tunda," jäi peatreener Eesti esitusega igati rahule. "Kutid on küll pettunud, aga see näitab, et neil on hea ambitsioon. Nad tõesti uskusid, et suudavad selle mängu võita. Annan neile nüüd natuke aega end koguda ja siis hakkame järgmiseks mänguks valmistuma."

Inglased haarasid vihmasel Lilleküla staadionil mänguohjad kohe enda kätte, aga eestlased mängisid kaitses väga aktiivselt ega vajunud nii madalale, et külaliste survet võinuks nimetada lauspressiks. Tuge pakkusid sinisärklastele ka ligi 750 pealtvaatajat tribüünidel.

Kaitseliin oli jõudude vahekorda kasutades päris kõrgel ning Inglismaa üritas seda korduvalt läbisöötudega ära kasutada, aga kaitsjate kiire tegutsemine tõi kaasa ühe suluseisu teise järel (80 minuti jooksul kogunes neid Inglismaale koguni 11) ja kui abikohtuniku lipp ei tõusnud, siis jõuti varmalt tagasi ja püsiti vastastel herilastena ümber. Heast küljest näitas end väravavaht Magnus Karofeld, jõudes korduvalt õigeaegselt pallile vastu ja tehes ka häid tõrjeid.

Väravavõimalusi ei lubatud seega külalistele kuigi palju, aga tulemata need siiski ei jäänud ja mitmel korral pääsesid eestlased halvimast vaid tänu õnnele. Esimese poolaja parim võimalus tekkis pooltunni möödudes, kui Evertoni noorteakadeemiasse kuuluva George Greeni 30 meetrilt lendu lastud löök latist väravajoonele põrkas, kuid sealt kodumeeskonna õnneks tagasi väljakule suundus.

Kontrarünnakutele panustanud Eesti koondis võinuks mängu alguses ise juhtima asuda, kui teeniti järjest kaks nurgalööki ning Sten Sinisalu pääses Sergei Andrejevi teisest kornerist ka seitsmelt meetrilt löögile, aga pall lendas otse väravavahi suunas.

Murrangu tõi mängu Crystal Palace'i akadeemia kasvandik Reise Collier. 53. minutil vahetusest sekkunud terav vasakäär andis juba kolm minutit hiljem tsenderduse, mis klaariti küll kaitsjate poolt väravajoonelt, aga seejärjel tekkinud segadusest pääses Green väravavahiga silmitsi ning kasutas võimaluse ära - 0:1!

Kuigi kaotusseisu jäädes muutusid eestlased veidi aktiivsemaks, ei suudetud häid võimalusi enam luua ja mängu saatuse otsustas peagi inglaste teine värav. Green kasutas tekkinud lisaruumi ära, pääsedes väravavahiga silmitsi ja andes söödu värava ette, kust Collieril jäi üle see vaid võrku suunata - 0:2!

Teises selle grupi esimese vooru kohtumises asus Põhja-Iiri Kadrioru staadionil Walesi vastu 28. minutiks 4:0 juhtima ning see seis püsis lõpuni. Just Põhja-Iiriga ootab eestlasi ees järgmine mäng teisipäeva õhtul kell 18 jällegi Lillekülas.