08

01.2015

16:57

Eesti U-19 koondis alistas Kasahstani 5:2

Peterburis jätkuval Valentin Granatkini memoriaalil alistas Eesti U-19 koondis täna K-vahegrupi mängus Kasahstani 5:2.

28. minutil viis Rasmus Tauts Eesti juhtima ja lisas peagi ka teise värava, kuid poolaja lõpus suutsid vastased ühe värava tagasi lüüa. 66. ja 71. minutil lõi kaks väravat seisuks 4:1 Mark Oliver Roosnupp, millele Herol Riiberg 77. minutil veel ühe lisas. Veidi enne lõpuvilet lõid kasahhid lõppseisuks 5:2 Eestile.

„Meil läks siin aega kohanemisega ning ülesannetega täitmisega. (Turniiri) kolmas mäng oli meie jaoks positiivne, sest suutsime teha neid asju, mida olime kokku leppinud ning on hea meel, et meie poolt antud ideed väljakule jõudsid. Suutsime kahest kaotusest hoolimata hoida moraali kõrgel ning olukorrast välja tulla,“ sõnas noortekoondise peatreener Marko Lelov pärast mängu.

„Viis väravat on loomulikult väga hea, aga me ei tohi sellele liialt pidama jääda. Kinnistame (hästi) tehtud asju, aga peame olema valvel – lasime kaks väravat sisse ja peame veel palju tööd tegema!“ sõnas Lelov.

K-alagrupi eilses avakohtumises jäi Kasahstan 0:3 alla Moldovale. Reedel kell 13:30 lähevad vastamisi just Eesti ja Moldova. „Moldoval on üks lisapuhkepäev. Homme on ülitähtis see, kuidas me täna taastume,“ arvab Lelov.

Noortekoondist on turniiri käigus tabanud mitmed vigastused, kuid peatreeneri sõnul on mängijad taastumas. „Kindlasti on (Mattias) Käit ja (Martin) Miller valmis väljakule minema ning ka (Oskar) Berggren on tagasi tulemas. Vaatame ja hindame olukorda ning üritame leida optimaalse koosseisu.“

Alagrupi parim peab seejärel pühapäeval veel mängu 13.-14. kohale, teise koha omanik mängib 15.-16. kohale ning Kasahstan 17.-18. kohale. Võimalik vastane kohamängudes on Kreeka, Venemaa II või Moskva koondis.

Tänast mängu näeb uuesti SIIT.

Pildil Mark Oliver Roosnupp

Granatkini memoriaali mäng

8. jaanuaril kell 13:30 Peterburi Zenidi hallis
KASAHSTAN - EESTI  2:5 (1:2)
Väravad
: 39. Rashid Luhay, 90.+1. Faruh Mirsalimbaev - 28., 31. Rasmus Tauts, 66., 71. Mark Oliver Roosnupp, 77. Herol Riiberg
Hoiatus: 35. Danabek Kuanishbay

Kasahstan: 18-Olzhaz Mukhanov, 2-Makzhan Abdezh, 4-Rustem Abdrazakov, 5-Bolat Tinibek (74. 3-Ruslan Muftolla), 6-Arshat Mameshev (20. 7-Rashid Luhay), 10-Arman Smailov (68. 17-Edige Oralbay), 11-Vladislav Vasiliev (37. 8-Faruh Mirsalimbaev), 12-Aybolat Makuov (57. 14-Maxim Kotov), 13-Demiyat Slambekov, 15-Valeriy Andreev, 19-Danabek Kuanishbay (46. 9-Maxim Gladchenko).
Varus: 1-Oleg Grubov, 3-Ruslan Muftolla, 7-Rashid Luhay, 8-Faruh Mirsalimbaev, 9-Maxim Gladchenko, 14-Maxim Kotov, 16-Meirjan Kambil, 17-Edige Oralbay, 20-Shingiskhan Akhlasov.

Eesti: 12-Andreas Vaikla, 3-Kert Krusel, 5-Michael Lilander, 6-Jan Kokla, 7-Herol Riiberg (88. 9-Mattias Käit), 8-Kaspar Mutso, 11-Mark Oliver Roosnupp (80. 13-Raido Kannel), 14-Magnus Villota, 16-Valeri Makarov (85. 4-Henrik Kummer), 18-Rasmus Tauts (77. 15-Algis Roog), 20-Randin Rande.
Varus: 1-Vladislav Tsvetkov, 2-Oskar Berggren, 4-Henrik Kummer, 9-Mattias Käit, 10-Martin Miller, 13-Raido Kannel, 15-Algis Roog, 17-Eduard Golovljov, 19-Peeter Klein.

Pealtvaatajaid: 300
Peakohtunik: Pavel Shadykhanov
Abikohtunikud: Ivan Guryev, Aleksandr Ivanov (kõik Venemaa)

Eesti U-19 koondise koosseis:

Väravavahid
Vladislav Tsvetkov (17.10.1997) - Tallinna FC Levadia
Andreas Vaikla (19.02.1997) - West Bromwich Albion (ENG)

Peeter Klein (28.01.1997) - Nõmme Kalju FC
Mattias Käit (29.06.1998) - Fulham (ENG)
Eduard Golovljov (25.01.1997) - Tallinna FC Infonet

Turniiri süsteem
18 meeskonda on jagatud kolmeliikmelistesse alagruppidesse, kus kõik mängivad alagrupikaaslasega ühe mängu. Alagruppide võitjad asuvad vahegruppides mängima kohtadele 1-6, teise koha alagrupis saavutanud meeskonnad mängivad kohtadele 7-12 ning kolmanda koha saanud meeskonnad 13.-18. kohale.

Vahegrupid moodustatakse alagruppidepõhiselt, kus A-, B- ja C-alagruppides mängivad meeskonnad satuvad kokku vahegrupis ning D-, E- ja F-alagrupi meeskonnad teises tabelipooles. Vahegrupi G (kuhu asuvad mängima A-, B- ja C-alagruppide võitjad) parim kohtub esikohamängu vahegrupi H (D-, E- ja F-alagruppide parimad) võitjaga. 3.-4. koha mängus kohtuvad G- ja H-vahegruppides teise koha saavutanud meeskonnad jne.

Turniiril osalevad mängijad sünniaastaga 1997 või nooremad. Sankt-Peterburgis toimuv võistlus kestab 3.-11. jaanuarini. 7. jaanuaril tehakse algust vahegrupimängudega ning 11. jaanuaril toimuvad kohamängud.