24

01.2014

15:26

Eesti U-21 koondis tegi Tadžikistaniga 2:2 viigi

Eesti U-21 koondis alustas täna Kubok Sodružestva turniiri Sankt-Peterburgis, kus esimeseks vastaseks oli Tadžikistani koondis, kellega viigistati 2:2

Eesti asus Tadžikistani vastu 28. minutil juhtima ja võitis poolaja 1:0. Teise poolaja alguses vastased viigistasid, kuid 74. minutil läks Eesti uuesti 2:1 ette. Võitu Eesti siiski ei saanud, kuna lisaminutitel vastased viigistasid.

"Kui sulle lüüakse 92. minutil viigivärav, siis on raske tulemusega rahul olla. Meie käes oli pall ja lõime ka võimalusi ning kolmanda värava korral oleksime nad murdnud," arvas koondise peatreener Martin Reim.

"Aga esimese mängu kohta oli toimuv vastuvõetav. Paljud mehed pole koos mänginud ning oli näha, et suhtlemine väljakul alati ei õnnestunud. Vaatasin ka Ukraina ja Kõrgõzstani mängu ning homne vastane Ukraina on füüsiliselt palju tugevam kui oli Tadžikistan. Homme peame kindlasti rohkem kaitsetööd tegema ning peame selle sooritama paremini, kui täna," ütles Reim. "Kindlasti teen koosseisus muudatusi, sest keegi siia pingile istuma ei tulnud," sõnas ta.

Korraldajate poolt valiti Eesti parimaks mängijaks Maksim Gussev.

Teises meie alagrupi mängus alistas Ukraina Kõrgõzstani 2:0. Turniiri mänge saab jälgida SIIT

Play-offi 1.-8. kohani pääsevad alagrupi kaks paremat ning lisaks kaks paremat kolmanda koha meeskonda. Üks alagrupifaasis kolmanda ning kõik neljandaks jäänud meeskonnad selgitavad välja kohad 9-12. Turniiril osalevad mängijad sünniaastaga 1993 ja nooremad.

Kubok Sodružestva mäng

24. jaanuaril kell 10:00 Sankt-Peterburis
EESTI - TADŽIKISTAN  2:2 (1:0)
ametlikm protokoll
Väravad: 28. Robert Kirss, 74. Bogdan Vaštšuk - 47. Firuz Rahmatov, 90.+1. Abdurasul Rahmonov
Hoiatused: 90.+2. Brent Lepistu - 35. Faridun Šaripov, 68. Amirbek Džurabojev, 89. Oibek Abdugaforov

Eesti: 12-Kristjan Tamme, 2-Trevor Elhi (46. 20-Johannes Kukebal), 3-Vladimir Avilov, 4-Karol Mets, 5-Artur Pikk (46. 17-Kevin Aloe), 8-Andreas Raudsepp (84. 18-Tauno Tekko), 6-Brent Lepistu, 15-Martin Ustaal (46. 9-Kevin Kauber), 21-Nikita Martõnov (69. 7-Pavel Marin), 11-Maksim Gussev (84. 10-Lauri Välja), 16-Robert Kirss (69. 14-Bogdan Vaštšuk).
Varus: 1-Richard Aland, 20-Johannes Kukebal, 17-Kevin Aloe, 18-Tauno Tekko, 9-Kevin Kauber, 7-Pavel Marin, 10-Lauri Välja, 14-Bogdan Vaštšuk, 19-Madis Vihmann.

Tadžikistan: 16-Gadoibojev, 3-Beknazarov, 6-Džurabojev, 8-F. Šaripov, 10-Ergašev (90. 23-Tusmatov), 7-Rahmatov (81. 9-Tursunov), 13-Svidhoni, 14-Abdugaforov, 17-Svidov (63. 5-Azimov), 19-Džalilov, 21-Rahmonov.