30

06.2016

13:52

Eesti U17 jäi Leedule alla 2:4 (lisatud kommentaar)

Eesti U17 koondis kaotas täna Balti turniiri viimasel mängupäeval 2:4 Leedule, kuid tõusis turniiritabelis viimaselt kohalt kolmandaks, sest Läti kaotas Soomele 0:5.

Eesti alustas tänast kohtumist Leedu vastu edukalt, kui 6. minutil kasutas Nikita Komissarov ära segaduse leedukate kaitses. Leedu nõelas vastu 24. minutil, mil karistuslöögist tulnud palli suunas peaga väravasse Jonas Bickus. Enne poolajavilet pidi kahel korral väga hea tõrjega mängu sekkuma meie puurilukk Kristen Lapa, kes hoidis seisu 1:1 peal.

Leedu otsustas mängu saatuse kahe kiire väravaga teisel poolajal. 52. minutil jäime taas hätta standardolukorra kaitsmisega, kui tsenderduse vormistas väravaks Kipras Kažukolovas. Vaid kolm minutit hiljem kandis vilja Leedu kontrarünnak, mille lõpetas täpse löögiga postist sisse Titas Aukštuolis.

79. minutil suutis Eesti korraks mängu tagasi tulla, kui täna aktiivselt tegutsenud Komissarov suunas tagumisest postist peaga palli taas keskele ning Artjom Ostrovski käärlöögiga mänguvahendi võrku toimetas.

Minut hiljem tegi Leedu taas eduka kontrarünnaku, mille Nikita Vashchenko punase kaardi väärilise veaga lõpetas. Järgnenud penaltist lõi oma teise värava taas Kašukolovas.

Päeva tabelis neljandalt kohalt alustanud Eesti jaoks oli aga heaks uudiseks Läti 0:5 kaotus Soomele, mis tähendas, et parem väravate vahe andis eestlastele turniiril kolmanda ning võõrustajale neljanda koha. Nii Soome kui ka Leedu kogusid kolme mänguga seitse punkti, kuid parem väravate vahe andis turniirvõidu soomlastele.

„Tänane mäng näitas sama, mida tegelikult terve turniir - me ei suuda kõrget tempot piisavalt kaua hoida ning kõik langeb füüsilise võimekusele. Nii täna kui ka esmaspäeval Läti vastu läksime kohtumist juhtima, mängijad oskavad plaanist kinni pidada, aga rahvusvahelisel tasemel pead selles vanuseklassis juba 80 minutit vastu pidama. Kuigi tõime täna teisel poolajal värskeid jalgu väljakule, siis oli näha, et Leedu on võimsam ning kahe kiire väravaga läksid nad 3:1 ette. Ma ei taha poistele midagi halvasti öelda, sest nad võitlesid lõpuni ja saavutasime ka teise värava. Viisime ründejõud ette, sest polnud vahet, kas kaotame 2:3 või 2:4 ning leedukad lõid meile veel ühe värava," kommenteeris noortekoondise peatreener Lars Hopp.

„Positiivse külje pealt tooksin sel turniiril välja meie debütandid, kes elasid meeskonda hästi sisse ning tegid häid esitusi. Tulevikuks on nüüd meil olemas suurem valik ning pärast Balti turniiri on meeskonnasisene konkurents kindlasti tugevam," arvas Hopp.

„Turniir näitas, et isegi kui plaan on perfektne ja ka mängijad annavad endast parima, siis peab olema hea füüsiline vorm, et neid asju ellu viia. Füüsiliste testide tulemused näitavad, et selles vanusegrupis veel arenguruumi on, nii et sügisese EM-valikturniiri eel peaks kindlasti olema fookus just selle poole arendamisel," arvas Hopp.