11

01.2016

15:33

Eestiga viigistanud Rootsi alistas Soome 3:0

Araabia Ühendemiraatides toimunud Rootsi - Soome maavõistluse võitsid rootslased eile 3:0. Vaid neli päeva varem viigistas Rootsi 1:1 Eestiga.

Rootsi otsustas mängu saatuse avapoolaja lõpu ning teise poolaja algusega. Avapoolaja esimesel lisaminutil lõi kohtumise avavärava penaltist IFK Göteborgiga mullu Rootis karikavõitjaks kroonitud Emil Salomonsson. Teise poolaja esimesel minutil oli täpne 20aastane Melker Hallberg, kes laenulepingu alusel Hammarbys mängib. Talendika poolkaitsja mängijaõigused kuuluvad Udinesele (Itaalia).

Kohtumise viiimase värava eest hoolitses 59. minutil Emir Kujovic, kes tuli mullu IFK Norrköpingu ridades Rootsi meistriks ning oli 21 väravaga ka liiga parim väravakütt.

Rootsi koondises tegi lisaks eelnimatutele maavõistlustes kaasa viis mängijat, kes krooniti mullu U21 vanuseklassi Euroopa meistriks.

Soome koondises kandis kaptenipaela Saksamaal Schalke 04-s ning Šotimaal Glasgow Celticu ridades pallinud ründaja Teemu Pukki. Enam kui kümmnes kohtumises kaasa teinud mängijatest kuulusid koosseisu ka 24aastane keskväljamees Rasmus Schüller ning uueks hooajaks Soome meistri, Mihkel Aksalu koduklubi SJK-ga liitunud kaitsja Jarkko Hurme.

Soome kohtub Abu Dhabis ülehomme Islandiga.