02.2014

10:53

Eestlased välismaal: alistati Bremeni Werder ja Anderlecht

Läinud nädalat võib lugeda Euroopa väljakutel Eesti koondislaste jaoks edukaks. Ragnar Klavan ja Augsburg alistasid Bremeni Werderi, Lierse ja Enar Jääger (pildil) olid paremad Anderlechtist.

Klavan tegi kaasa kogu kohtumise ning Werderit võideti 3:1. Ausgsburg on 28 punktiga Saksamaa kõrgliigas üheksas, sama palju punkte on ka kaheksandal real paikneval Berliini Herthal. Jäägeri leivaisa Lierse tõusis Belgia kõrgliigas 11. positsioonile. Lierse alistas reedel toimunud kohtumises 2:0 teist kohta hoidva Anderlechti.

Täpsusega paistis silma Sergei Zenjov (Lvivi Karpatõ, Ukraina), kes mängis sõpruskohtumistes nii Kiievi Arsenali kui Poola klubi Chorzowi Ruchi vastu ühe poolaja ning lõi mõlemas mängus ka värava. Karpatõ võitis treeningkohtumised vastavalt 6:1 ja 2:0.

Debüüdi oma uue koduklubi eest tegi Joel Lindpere, kes sekkus vahetusest mängu Ostrava Baniku (Tšehhi) 1:1 viigiga lõppenud kohtumises Ukraina klubi Odessa Chernomoretsi vastu.

Ats Purje ja Kuopio Palloseura (KuPS) alistasid Soome liigakarikavõistlustel 2:0 Lahti. Purje tegi kaasa 90 minutit.

Sõpruskohtumise pidas Varssavi Legia, kes on tööandjaks Henrik Ojamaale. Legia viigistas 2:2 Widzewi Lodziga. Ojamaa kuulus meeskonna avakoosseisu. Sõpruskohtumises oli avakoosseisus ka Siim Luts, kuid IFK Norrköping kaotas 0:2 Joonas Tamme koduklubile IF Sylvia.

Läinud nädalal teatas Hollandi klubi Vitesse, et Marko Meeritsat segab põlvevigastus, mistõttu pidi noor väravavaht minema operatsioonile. Mängupausiks prognoositakse 8-10 nädalat.