23

09.2013

11:27

Eestlased välismaal: Anier tegi skoori

Läinud nädalavahetusel olid välisväljakutel mänguhoos mitmed Eesti koondislased.

Henri Anier (pildil) lõi värava ning tema koduklubi Motherwell viigistas 2:2 Dundee Unitediga. Anier alustas mängu avakoosseisus ja vahetati pingile 76. minutil. 'Well on seitsme vooru järel Šotimaa kõrgliigas neljas.

Henrik Ojamaa ning Varssavi Legia olid 2:1 parem Sergei Mošnikovi leivaisast Zabrze Gornikust. Ojamaa sai kirja 90 minutit ning teenis ka penalti, Mošnikov jälgis kohtumist vahetusmeestepingilt. Legia on Poola kõrgliigas esimene, Gornik teine.

Konstantin Vassiljev ja Permi Amkar võitsid 3:0 võõrsil Krasnodari Kobanit. Vassiljev mängis kohtumise esimesed 68 minutit.

Sergei Pareiko oli puurisuul ning Nižni Novgorod Volga võitis 2:1 Mahhatškala Anžit.

Venemaa kõrgliigas on Amkar 16 meeskonna hulgas seitsmes ja Volga kümnes.

Ragnar Klavan ja Augsburg kaotasid Bundesligas eduseisust 1:2 Hannoverile. Klavan tegi kaasa terve kohtumise. Liigatabelis on Augsburg kaheksas.

Joel Lindpere pääses väljakule 80. minutil ning ookeanitaguses MLS-is kaotas Chicago Fire Columbus Crew'le 0:3. Fire'it lahutab play-off kohast hetkel vaid punkt.

Enar Jääger ja Lierse said Belgia kõrgliigas oma hooaja teise võidu. Kodus alistati Kortrijk 2:0. Jääger tegi kaasa esimese poolaja. Võiduga tõusis Lierse liigas kümnendaks.

Sergei Zenjov ja Lvivi Karpatõ kaotasid 0:1 Kiievi Dinamole. Zenjov mängis 83 minutit. Liigas on Karpatõ 16 meeskonna seas 12. kohal

Tarmo Kink sai 13. minutil vigastada, kuid Györi ETO võitis Ungari kõrgliigas 3:0 vigastatud Igor Morozovi koduklubi Debreceni. Liigatabelis on Debrecen kolmandal, ETO seitsmendal ning Jarmo Ahjupera koduklubi Ujpest 11. kohal.

Sander Puri koduklubi York City viigistas Inglismaa tugevuselt neljandas divisjonis 1:1 Wycombe Wanderersiga. Puri pääses platsile esimesel lisaminutil. Liigas asub York City 24 meeskonna seas 22 positsioonil.

Artur Kotenko koduklubi Mogiljovi Dnepr sai Valgevene kõrgliigas kirja 1:2 kaotuse Slavialt. Dnepr on relegatsioonigrupis kuue meeskonna hulgas neljas. Andrei Sidorenkovi klubi Gomel on juhtgrupis samal positsioonil.

Gert Kams oli Soome esiliigas täpne ning tema ning Mihkel Aksalu koduklubi SJK võitsid KooTeePeed 4:0. KooTeePee väravavaht on Kert Kütt. SJK on liigatabelis esimene.

Taijo Teniste ja Sogndal kaotasid Norra kõrgliigas 0:2 Kristiansandi Startile. Teniste mängis 90 minutit. Sogndal on liigatabelis 11.

Raio Piiroja koduklubi Chengdu Blades võitis Hiina esiliigas 2:0 Yanbiani, tõusis tabelis kaks kohta ning ei asu enam väljalangemistsoonis.