03.2020

10:10

Eestlased välismaal: Joonas Tamm ja Desna viigistasid Kiievi Dinamoga

Kuigi paljud liigad üle Euroopa on seoses koroonaviiruse levikuga hooaja peatanud, jätkuvad mitmel pool jalgpallimeistrivõistlused tühjade tribüünide ees. Nädalavahetusel käisid väljakul Sergei Zenjov ning Joonas Tamm, kes aitasid oma meeskondadel punktilisa hankida.

Tamm ja Desna Tšernigivi Desna kohtusid Ukraina kõrgliigas võõrsil Kiievi Dinamoga, kui nimeka vastasega tehti 1:1 viik. Tamm mängis 90 minutit.

Desna mängib pärast kõrgliiga poolitamist ülemise kuue koha nimel. Tabelit juhib Donetski Šahtar, kes kaotas viimati võõrsil Luganski Zorjale 0:1 ning Oleksandrija suutis laupäeval 4:2 üle mängija Kovalivka FK Kolose. Šahtaril on parimana koos 59 punkti, Dinamol ja Zorjal on kirjas võrdselt 46 punkti ning Desnad lahutab esikolmikust vaid kolm punkti. Sama suur edumaa on Tamme koduklubil Oleksadrija ees. Mullu esiliigas pallinud FC Kolos on 26 punktiga kuues.

Sergei Zenjov andis resultatiivse söödu kohtumise ainsale väravale, kui Karagandõ Šahtjor mängis Kasahstani kõrgliigas 1:0 üle Almatõ Kairati. Zenjov alustas mängu algkoosseisus ning vahetati välja 74. minutil. Tegu oli nende jaoks hooaja teise kohtumisega, kui ühe kaotuse kõrvale kirjutati esimesed kolm võidupunkti. Artjom Dmitrijev viimati Okžetpesi 0:1 kaotusmängus Kõzõlorda Kaisari vastu koosseisu ei kuulunud. Kolme mänguga pole Okžetpesil õnnestunud punktiarvet avada.

Rootsi karikavõistlustel jõudis Karol Metsa koduklubi Stockholmi AIK möödunud esmaspäeval veerandfinaali, kui karikavõistluste viimases alagrupimängus alistati Kalmari FF tulemusega 3:1. Mets tegi kaasa kogu kohtumise. Veerandfinaalis läheb AIK vastamisi Malmöga.

Möödunud kolmapäeval alistas Armeenia karikavõistlustel Ilja Antonovi tööandja 1:0 Gandzasari. Antonov jälgis kohtumist varumeestepingilt. Tegu oli poolfinaaliga, mida peetakse kodus-võõrsil printsiibil. Korduskohtumine on edasi lükatud.

Poola karikasarja veerandfinaalis lõppes teekond Ken Kallaste tööandja GKS Tychy jaoks. Kallaste vaatas varumeestepingilt, kuidas teema meeskond jäi teisipäeval lisaajal 1:2 alla Krakowi Cracoviale. Esiliigas mängiv Tychy suutis normaalaja lõpus mänguseisu viigistada, kuid kõrgliigas kolmandat kohta hoidev Cracovia sai oma tahtmise 115. minuti värava toel.

Kuigi nädala lõpus toimuma pidanud treeningkohtumised jäid ära, jõudsid Taijo Teniste ja Bergeni Brann teisipäeval ühe kontrollkohtumise pidada, kui Norra kõrgliigameeskond viigistas 1:1 Sotraga, kes pallib kaks liigaastet allpool. Teniste mängis 86 minutit.