02

04.2018

12:18

Eestlased välismaal: Kallaste ja Korona said tähtsa võidu

Pärast koondisepausi teenisid Euroopa väljakutel mänguaega mitmed Eesti koondislased. Ken Kallaste (pildil) aitas Poola kõrgliigas Kielce Korona puuri puhtana hoida ja tabelisse kolm punkti juurde kirjutada.

Kallaste mängis 90 minutit, kuid koduväljakul alistati Gdanski Lechia Goran Cvijanovići 17. minuti tabamusest 1:0. Sergei Zenjov Krakówi Cracovia koosseisu ei kuulunud, kui võõrsil tunnistati Nieciecza 0:2 paremust. Konstantin Vassiljev ja Gliwice Piast kohtuvad täna võõrsil Płocki Wisłaga. Eestlaste klubidest on parimas seisus Korona, kes on 44 punktiga tabelis viies, kuid täna võivad neist mööduda nii Krakówi Wisla kui ka Płock Wisła, kes on mõlemad vaid punkti kaugusel. Cracovia on 38 punktiga kümnes, Piast 29 punktiga 12. kohal.

Tšehhi kõrgliigas pääses väljakule Siim Luts, kuid Bohemians 1905 kaotas 1:2 Jablonecile. Luts tegi kaasa teise poolaja. Bohemians 1905 on tabelis seitsmendal kohal. Aste madalamal sai täsimängu kirja Mikk Reintam, kuid Třinec jäi võõral väljakule Hradec Královéle alla lausa 1:5. Tabelis on Reintami koduklubi kolmas, Hradec Králové neljas.

Sander Puri sai möödunud esmaspäeval Waterfordi ridades kirja värava, kui tema abiga alistati liigakarikas 4:1 UCC. Nädalavahetusel sai Puri kirja seitse minutit, kui liigas alistati võõral väljakul Limerick. Henrik Ojamaa ja Gorica tegid Horvaatia esiliigas võõrsil 1:1 viigi Soliniga. Gorica kaotas avapoolaja 0:1, kuid suutis viigistada lisaminutitel. Ojamaa tegi kaasa teise poolaja.

Hollandi meistrivõistlustel jäid Karol Mets ja NAC Breda 1:5 alla PSV-le. Mets lõi 81. minutil omavärava. 18 meeskonna konkurentsis on NAC Breda 15. kohal. Taani esiliigas tegi debüüdi Karl Mööl, kes mängis esimese poolaja HB Køge 1:2 kaotusmängus võõrsil Brabrandi vastu. Mööli mäng sai varajase lõpu vigastuse tõttu. Hannes Anier kuulus Thistedi algkoosesisu, kui tema koduklubi tegi 1:1 viigi Fredericiaga.

Mattias Käitita mänginud Ross County jäi Šotimaa kõrgliigas 0:3 Glasgow Celticule. Mänguaega ei jagunud ka koondise kaptenile Ragnar Klavanile, kui Liverpool tuli välja 0:1 kaotusseisust ja alistas Inglismaa Premier League'is võõrsil 2:1 Crystal Palace’i.

Soome karikavõistluste veerandfinaalis ei suutnud Mihkel Aksalu Seinäjoki JK-d päästa kaotusest Espoo Honka vastu, kellele jäädi alla 1:2. Ats Purje ja Kuopio Palloseura kaotasid 0:2 HJK-le. Purje tegi kaasa teise poolaja, mõlemad HJK väravad löödi avapoolajal.

Artur Pikk ja Ružomberok jäid võõral väljakul 0:1 alla Bratislava Slovanile. Eesti vasakkaitsja pääses väljakule 57. minutil, mil vastaste võiduvärav oli juba löödud. Tabelis on Ružomberok 36 punktiga kuues, viies koht on kolme punkti kaugusel. Kevin Kauber mängis 90 minutit, kui Walesi meistritiitli kindlustanud The New Saints jäi 0:1 alla Bangor Cityle. Sloveenia kõrgliigas ei kuulunud Ilja Antonov Velenje Rudari koosseisu, kui võõrsil tehti Goricaga 1:1 viik. Aleksandr Kulinitš mängis 90 minutit, kui Krško jäi 1:2 alla Domžalele, keda Rudar võõrustab kolmapäeval.

Norra kõrgliiga naaseb koondisepausilt täna õhtul, kui Brent Lepistu, Andreas Vaikla ja Nikita Baranovi koduklubi Kristiansund võõrustab Matvei Igoneni koduklubi Lillestrøm. Joonas Tamm ja Sarpsborg 08 kohtuvad Enar Jäägeri koduklubi Vålerengaga. Taijo Teniste ja Bergeni Brann mängivad võõrsil Strømsgodsetiga.