08.2018

16:26

Eestlased välismaal: Klavan debüüteeris Serie A-s

Läinud nädalal käisid oma oskuseid Euroopa väljakutel näitamas mitmed eestlased. Koondise kapten Ragnar Klavan tegi ajalugu, kui temast sai esimene eestlane Itaalia kõrgliigas.

Klavan tegi debüüdi Cagliari ridades 2:2 viigimängus Sassuolo vastu. Cagliari läks kohtumist kahel korral Leonardo Pavoletti väravatest juhtima, kuid Sassuolol õnnestus mõlemal korral viigistada, otsustav viigivärav löödi üheksanda lisaminuti penaltist. Kahest voorust on Cagliaril kirjas üks punkt.

Joonas Tamm ja Sarpsborg 08 astusid suure sammu Euroopa liiga alagrupiturniiri suunas. Norra klubi alistas kvalifikatsiooniturniiri play-offi avavaatuses kodus Tel Avivi Maccabi (Iisrael) 3:1. Korduskohtumine toimub sel neljapäeval.

Tamm mängis Euroopa liiga eelringi kohtumises 90 minutit, kuid eile õhtul meeskonna koosseisu ei kuulunud, kui tema koduklubi jäi Norra meistriliigas kodus 1:2 alla Kristiansundile. Kristansundi eest pääses 82. minutil väljakule Brent Lepistu, Andreas Vaikla jälgis matši varumeestepingilt.

Mänguajata jäi ka Matvei Igonen, kui tema koduklubi Lillestrøm oli võõrsil 3:1 parem Sandefjordist. Vålerenga oli 2:0 parem Bergeni Brannist. Branni äärekaitsja Taijo Teniste tegi kaasa avapoolaja, Enar Jääger (Vålerenga) pääses vahetusest väljakule kolmandal lisaminutil.

Kaotuse saanud Brann kaotas liidrikoha Rosenborgile, kes oli 4:3 üle Strømsgodsetist. 41 punkti kogunud Brann jääb konkurendist maha kahe punktiga ning edestab Haugesundi kolme punktiga. Sarpsborg 08, Vålerenga ja Kristiansund on tabelis 6.-8. kohal (vastavalt 32, 30 ja 27 punkti). Lillestrøm on 16 meeskonna konkurentsis 13. kohal.

Hollandi kõrgliigas jäid Karol Mets ja NAC Breda kodus 0:2 alla Excelsiorile. Mets tegi kaasa kogu kohtumise. Hollandi esiliigas lõi taaskord värava Rauno Sappinen. Den Boschi algkoosseisus alustanud eestlane viis oma meeskonna teise poolaja alguses 2:1 juhtima, kuid lõpuks jäädi kodus RKC Waalwijkile alla 2:3.

Poola kõrgliigas alistas Legnica Miedź võõrsil 3:2 Białystoki Jagiellonia. Miedź tuli välja 1:2 kaotusseisust ning nii Artur Pikk kui ka Henrik Ojamaa (mõlemad 90 minutit) said kirja väravasöödud. Sergei Zenjov kuulus Krakówi Cracovia algkoosseisu ja mängis 59 minutit, kui tema koduklubi kaotas võõrsil 1:3 jätkuvalt Konstantin Vassiljevita mängivale Gliwice Piastile. Ken Kallasteta mänginud Kielce Korona suutis 2:1 alistada Gdynia Arka.

Tšehhi kõrgliigas kuulus Siim Luts Teplice algkoosseisu. 73 minutit mänginud Luts ei suutnud meeskonda kodus päästa 0:3 kaotusest Praha Slavia vastu. Aste madalmal, Tšehhi esiliigas, aitas Mikk Reintami tabamus Třinecil kuuendas voorus oma punktiarve avada, kui tehti 1:1 viik Táborskoga.

Ükski eestlane Soome kõrgliigas võidurõõmu maitsta ei saanud. Marko Meerits jälgis varumeestepingilt, kuidas Vaasa Palloseura mängis 1:1 viiki Mariehamniga. Möödunud voorus punase kaardi saanud VPSi kaitsja Hindrek Ojamaa meeskonda aidata ei saanud. PS Kemi – Seinäjoki JK mängisid väravateta viiki. Marek Kaljumäe ja Maksim Lipin kuulusid Kemi algkoosseisu, Lipin vahetati välja 27. minutil. Mihkel Aksalu (SJK) jälgis kohtumist varumeestepingilt.

Henri Anier ja Artjom Dmitrijev mängisid 90 minutit, kui Lahti jäi võõrsil 0:2 alla Espoo Honkale. Ats Purje sekkus Kuopio Palloseura 0:1 kaotusmängus HJK vastu mängu 81. minutil. Albert Prosa ja Turu Palloseura jäid võõral väljakul 0:1 alla Tampere Ilvesele. Prosa pääses väljakule 61. minutil. KuPS on tabelis neljas, VPS kuues, Lahti seitsmes ja SJK üheksas. 12 meeskonnaga liiga tabeli kaks alumist kohta kuuluvad TPS-ile ja Kemile.

Aste madalamal, Soome esiliigas, lõi värava Pavel Marin, kui tema tabamus viis KPV kodus 1:0 juhtima JJK vastu. Lõpuks võitis KTP vastast 4:1. KPV tõusis tabelis teisele kohale. Liiga liider EIF (Kevin Kauber) kohtub täna võõrsil KTP-ga. Mängu vähem pidanud EIFi edu KPV ees on ühepunktiline, omakorda punkti kaugusele KPV-st jääb HIFK, kes kohtub täna Hakaga.

Rumeenia meistrivõistlustel said Ilja Antonov ja Hermannstadt valusa kaotuse, kui võõrsil jäädi neljanda lisaminuti värava tõttu 1:2 alla Bukaresti Dinamole. Antonov tegi kaasa kogu kohtumise. Sloveenia kõrgliigas sai täismängu kirja Krško mängija Aleksandr Kulinitš, kelle koduklubi tegi 1:1 viigi Triglaviga. Alates 49. minutist mängis Krško kümnekesi, jäi 0:1 kaotusseisu, kuid suutis 86. minutil penaltist viigistada.

Kaimar Saag ja B36 alistasid Fääri saarte karikafinaalis penaltiseeria järel HB. Mängu normaalaeg lõppes 2:2 viigiga ja lisaajal kumbki meeskond väravaid ei löönud, kuigi Saagi meeskond oli selleks hetkeks jäänud üheksakesi! Saag tegi kaasa kogu kohtumise. Iirimaa karikavõistlustel pääses teisest ringist edasi Sander Puri koduklubi Waterford, kes alistas võõrsil esiliigas palliva Drogheda Unitedi 1:0.