27

01.2014

12:33

Eestlased välismaal: Klavan ja Augsburg viigistasid Dortmundiga

Kui mitmed koondislased veel otsivad endale koduklubi, siis läinud nädalaga sai selgeks, et poolkaitsja Joel Lindpere mängib edaspidi Tšehhi klubis Ostrava Banik. Punktide eest võitlesid A-koondislastest Ragnar Klavan, Enar Jääger ja Henri Anier.

Klavan tegi kaasa 90 minutit ning Augsburg viigistas võõrsil Dortmundi Borussiaga 2:2. Saksamaa kõrgliigas asub Augsburg üheksandal kohal, Borussia on kolmas Müncheni Bayerni ja Leverkuseni Bayeri järel.

Lierse ja Jääger võitsid Belgia kõrgliigas Kortrijki 4:3. Jääger tegi kaasa terve kohtumise. Liigatabelis on Lierse 16 meeskonna seas 13. positsioonil.

Motherwell viigistas Šotimaa kõrgliigas 2:2 Aberdeeniga. Anier sekkus mängu vahetusest ning andis ka ühe väravasöödu. 'Well on liigatabelis kolmandal positsioonil, Aberdeen on vaid punkti võrra eespool, kuid Motherwellil on ka mäng varuks.

Henrik Ojamaa koduklubi Varssavi Legia mängis sõpruskohtumises 2:2 viiki Saksamaa tugevusel teises liigas mängiva Kölniga. Ojamaa lõi mängu avavärava ning vahetati välja esimese poolaja järel.

Eino Puri ja Botosani (Rumeenia) mängisid läinud nädalal kaks sõpruskohtumist ning mõlemad kaotati. Esmalt jäädi alla Rumeenias aste madalamal mängivale Satu Mare Olimpiale ning seejärel Ungari kõrgliigas pallivale Diosgyörile. Puri mängis mõlemas kohtumises ühe poolaja.

Kasahstani klubi FK Tarazi juures testimisel olev poolkaitsja Martin Vunk tegi kaasa kogu mängu sõpruskohtumises Ukraina kõrgliigaklubi Zaporižžja Metallurgi vastu. Mäng lõppes 0:0 viigiga.

Signy Aarna uus klubi Kuopio Pallokissat mängis kaks treeningkohtumist Oulu ONSiga ning mõlemad lõppesid viigiliselt. Esimeses, 2:2 viigimängus lõi Aarna oma võistkonna mõlemad väravad ning teises, 3:3 seisuga lõppenud kohtumises, oli ta täpne ühel korral. Getter Laari koduklubi Guingamp kaotas Prantsusmaa karikavõistlustel penaltitega Le Mans’ile.

Noortekoondisega Venemaal viibiv Bogdan Vaštšuk tegi päev enne Kubok Sodružestva turniiri kaasa FA Youth Cupi kohtumises Crewe vastu. Normaalaeg lõppes 2:2, lisaaja järel oli seis 3:3 ning penaltitega pääses järgmisesse ringi Reading. Viiendas ringis tuleb Readingu vastane paarist Accrington Stanley - Bristol City. Frank Liivak ja Napoli tegid Itaalias 1:1 viigi Lazio eakaaslastega. Lazio on alagrupi liider 35 punktiga, Napoli on 22 punktiga seitsmes.

Permi Amkar ja Konstantin Vassiljev Türgis treeninglaagris sõpruskohtumist Spliti Hajdukiga (Horvaatia) kehva ilma tõttu pidada ei saanud.