27

05.2019

14:38

Eestlased välismaal: Klavan ja Cagliari said Itaalias 15. koha

Maikuus tõmmatakse joon alla Euroopa tippliigades. Itaalia kõrgliigas peeti viimane voor, kui Ragnar Klavan mängis Cagliari ridades Udinese vastu 90 minutit. Koondise kapteni debüüthooaeg Serie A-s lõppes 15. kohaga.

Viimases voorus jäi Cagliari Udinesele alla 1:2. Klavani meeskond võitis avapoolaja Leonardo Pavoletti 17. minuti väravast 1:0, kuid vastase kaks tabamust teisel poolajal andis võidu külalistele. Cagliari kogus sel hooajal 41 punkti ning sai 15. koha, kuid kümnendast kohast jäi lahutama kõigest kolm punkti. Itaalia meistritiitli võitis 90 punktiga Juventus, kes edestas Napolit 11 punktiga. Omakorda kümne punkti kaugusele Napolist jäid Atalanta ja Milano Inter, kes edestasid lõpus AC Milani ja AS Romat vastavalt ühe ja kolme punktiga.

Rootsi meistrivõistlusel mängis Karol Mets möödunud nädalal 180 minutit ja aitas AIK-l kirjutada tabelisse juurde neli punkti. Esmaspäeval alistati 2:0 Falkenberg ja reedel lepiti võõrsil 1:1 viiki Sundsvalliga. Kõigi AIK väravate eest hoolitses möödunud nädalal Tarik Elyounoussi. Liigatabelis on AIK 21 punktiga neljas, sama punktiarvuga on vastavalt teisel ja kolmandal tabelireal Göteborgi IFK ning Djurgården. Kolmikut edestab kolm punkti enam teeninud Malmö FF.

Norras teenis mänguaega kaks koondise kaitsjat. Karikavõistlustel lõi oma esimese värava Stabæki keskkaitsja Madis Vihmann, kes aitas oma oma meeskonna kolmandasse ringi 6:1 võiduga võõrsil Elverumi üle. Järgmisesse ringi jõudis ka Taijo Tenisteta mänginud Bergeni Brann, kes alistas võõral väljakul 2:0 Åsane Fotballi. Nädalavahetusel mängis Teniste 90 minutit, kui Brann jäi kõrgliigas 0:1 alla Rosenborgile.

Soome kõrgliigas jagus mänguaega mitmele koondislasele. Seinäjoki JK mängis nädalavahetusel võõrsil 1:1 viiki Rovaniemiga. SJK väravat kaitses Mihkel Aksalu ning Trevor Elhi viibis väljakul 84 minutit. Ats Purje ja Kuopio Palloseura alistasid kodus 1:0 Tamepere Ilvese. Purje tuli vahetusest väljakule lisaminutiteks.

Hindrek Ojamaa sai möödunud nädalal kirja 180 minutit, kuid mõlemad kõrgliigamatšid lõppesid 0:1 kaotusega. Esmalt jäädi kodus alla Rovaniemile, seejärel võõrsil Mariehamnile. Kahes kohtumises käis väljakul ka Maksim Gussev, kui KPV sai kirja ühe punkti. Nädala alguses peetud liigamängus viigistati kodus 1:1 HIFKiga. Gussev sekkus mängu vahetusest kohtumise 58. minutil, mil ta meeskond oli 0:1 kaotusseisus. Nädalavahetusel sai ta kirja täismängu, kui võõrsil jäädi 1:3 alla HJK-le.

Artjom Dmitrijev ja FC Okzhetpes viigistasid Kasahstani kõrgliigas tänu hilisele viigiväravale 1:1 Astanaga. Dmitrijev mängis 79 minutit. Sergei Zenjov ja Karagandõ Šahtjor jäid 1:2 alla Almatõ Kairatile. Zenjov tegi kaasa kogu kohtumise.

Poola tugevuselt viiendas liiga oli täpne Ken Kallaste, kes aitas Kielce Korona duubelmeeskonnal alistada 5:1 Staszowi Pogoni.

Leedu kõrgliigas jätkus Sergei Mošnikovi ja Palanga kaotusteseeria, kui viimati jäädi võõrsil 1:2 alla Klaipeda Atlantasele. Mošnikov tegi kaasa kogu kohtumise. Nädalavahetusel jõudis Mošnikovita mänginud Palanga kohalikel karikavõistlusel järgmisse ringi, kui Vilniuse Ateitis mängiti võõrsil üle 1:0.

Hollandis lõppesid Rauno Sappineni ja Den Boschi jaoks üleminekumängud valusa kaotusega. Avamängus võõrsil Go Ahead Eaglesiga 2:2 viigi teinud Den Bosch jäi otsustavas korduskohtumise vastasele alla 0:1. Võiduvärav löödi kohtumise 89. minutil. Sappinen jälgis kohtumist varumeestepingilt.