27

01.2020

16:37

Eestlased välismaal: Klavan ja Cagliari viigistasid Interiga

Möödunud nädalal sai Serie A-s punktilisa Ragnar Klavani meeskond Cagliari, kes viigistas Milano Interiga. Georgi Tunjovi koduklubi sai Itaalia kõrgliigas kirja ühe võidu ja ühe kaotuse.

Klavan mängis 90 minutit, kui Cagliari tegi Milanos 1:1 viigi kohaliku Interiga. Lautaro Martinez hoolitses avapoolaja ainsa tabamuse eest, kuid kodupubliku kurvastuseks lõi 78. minutil Cagliari viigivärava Radja Nainggolan.

Georgi Tunjovi koduklubi SPAL sai möödunud esmaspäeval kirja muljetavaldava võidu, kui võõrsil alistati Meistrite liigas kaheksandikfinalist Atalanta 2:1. Avapoolaja 0:1 kaotanud SPALile tõid võidu Andrea Petagna ja Mattia Valoti väravad, mis löödi vastavalt 54. ja 60. minutil. Nädalavahetusel jäi SPAL kodus 1:0 eduseisust 1:3 alla Bolognale. Tunjov jälgis mõlemat kohtumist varumeestepingilt.

Itaalia kõrgliigat juhib 21-st mängust 51 punkti kogunud Torino Juventus, kes edestab Interit kolme punktiga. Konkurentidest mängu vähem pidanud Lazio jääb Interist maha kahe punktiga. Cagliari on 31 punktiga kuues, kuid sama punktisummaga on Parma ja A.C. Milan vastavalt seitsmes ja kaheksas ning ühe mängu vähem pidanud Hellas Veronat lahutab triost kõigest kaks punkti. SPAL on tihedas heitluses tabeli põhjas, kui 15 punkti annavad neile hetkel 20 meeskonna konkurentsis 18. koha. Tabelis 19. ja 20. kohal olevat Genoa ja Brescia on sarnaselt SPALiga teeninud 15 punkti, kuid väljalangemistsoonist päästev 17. koht, kus asub hetkel Lecce, jääb kõigest ühe punkti kaugusele. Tuleval laupäeval võõrustab Cagliari tabelinaabrite heitluses Parmat, SPALi vastaseks on pühapäeval võõrsil Lazio.

Möödunud nädal tõi uudise, et Eesti koondise keskkaitsja Joonas Tamm on liitunud Ukraina meistrivõistlustel neljandat kohta hoidva Tšernigivi Desnaga. Tamm sõlmis meeskonnaga pooleteiseaastase lepingu ning tegi kaasa meeskonna 2:1 võidumängus Aserbaidžaani kõrgliigameeskonna Bakuu Neftçi vastu, kui eestlane viibis väljakul teise poolaja.

Soome karikavõistlustel peeti alagrupifaasi avavoorus kohtumisi. Võistlus algas edakalt KTP jaoks, kes alistas 2:1 MuSa. Argo Arbeiteri ning Indrek Zelinski juhendatava meeskonna teise värava lõi 69. minutil noortekoondislane Taaniel Usta. Lisaks Ustale, kes sai kirja 71 minutit, mängis KTP ridades kogu kohtumise Hindrek Ojamaa. Ats Purje kuulus Kuopio Palluseura algkoosseisu, kui KuPS – Valkeakoski Haka matš lõppes 1:1 viigiga. Martti Puolakainen oli varumeestepingil, kui HIFK tegi sama tulemusega viigi Espoo Honkaga.

Oliver Jürgens tegi liigadebüüdi AS Roma U17 meeskonna eest, kui pääses väljakule vahetusest 56. minutil Frisonone vastu. Roma võitis kohtumise 2:0.

NK Domžale (Sloveenia kõrgliiga) alistas Horvaatias toimunud treeningmängus Ivanjica FK Javori (Serbia kõrgliiga) 2:1. Mattias Käit pääses väljakule vahetusest kohtumise 60. minutil. Sama tulemusega alistas Ken Kallaste koduklubi GKS Tychy (Poola esiliiga) Opava Slezský (Tšehhi kõrgliiga). Kallaste sai kirja täismängu.

Rootsi kõrgliigas palliv Stockholmi AIK tegi treeningmängus 1:1 viigi aste madalamal palliva Västerås SK-ga, kui Karol Mets tegi kaasa 1:0 võiduga lõppenud avapoolaja. Andreas Vaiklale Norrköpingu (Rootsi kõrgliiga) särgis minuteid ei jagunud, kui alistati 2:1 Norra kõrgliigaklubi Sarpsborg 08.