02.2017

11:16

Eestlased välismaal: Klavan ja Liverpool naasid võidusoonele

Läinud nädalavahetus osutus Eesti koondislastest väga edukaks Ragnar Klavani (pildil) jaoks, kes naasis väljakule ja aitas Liverpoolil Inglismaa Premier League’is alistada Tottenhami.

Liverpool alistas lähikonkurendi Sadio Mane kahe värava toel 2:0. Hiljuti haigusega kimpus olnud koondise kapten sekkus vahetusest mängu kohtumise 82. minutil. Liverpooli jaoks olid kolm punkti üliolulised, sest vahet teisel kohal asuva Tottenhamiga suudeti vähendada ühepunktiliseks. Kahe meeskonna vahele mahub veel Londoni Arsenal, kellel on sarnaselt Tottenhamiga koos 50 punkti. Liider on Chelsea 60 punktiga ning Liverpooli seljataga on 49 punktiga Manchester City, kes mängib oma 25. vooru kohtumise täna õhtul.

Eestlaste jaoks möödus läinud nädal Inglismaal ääretult edukalt. Mattias Käit tegi taas hea esituse ning aitas Fulhami U23 meeskonnal alistada Middlesbrough eakaaslased 1:0. Kohtumise ainsa värava eest hoolitses Käit mängu 75. minutil.

Läinud nädalavahetusel jätkus pärast talvepausi Poola kõrgliiga. Konstantin Vassiljev ja Bialystoki Jagiellonia said kirja valusa kaotuse, kui jäädi 0:3 alla Gdanski Lechiale. Liider on nüüd 42 punktiga Lechia ning Jagiellonia jääb lähikonkurendist kolme punkti kaugusele. Ken Kallaste ja Kielce Korona jäid 0:2 alla Krakowi Wislale ning on tabelis 16 meeskonna seas kümnendal kohal. Nii Vassiljev kui ka Kallaste mängisid mõlemad 90 minutit.

Aserbaidžaani meistrivõistlustel teenisid Sergei Zenjov ja Gabala möödunud nädalal kahest mängust neli punkti. Nädala keskel sekkus Zenjov 2:0 võidumängus AZALi vastu mängu teiseks poolajaks, nädalavahetusel kuulus ta 2:2 viigimängus Zira vastu algkoosseisu ning sai kirja 77 minutit. Liigatabelis on Gabala teisel kohal.

Šotimaa meistrivõistlustel viigistasid Henrik Ojamaa ja Dundee kodus 1:1 Kilmarnockiga. Ojamaa kuulus meeskonna algkoosseisu ning tegi kaasa 86 minutit. Kohalikel karikavõistlustel mängis Henri Anier 90 minutit, kuid Inverness jäi Glasgow Celticule alla lausa 0:6.

Soome karikavõistlustel olid eestlaste klubid võidukad. Seinäjoki JK (Mihkel Aksalu) alistas 6:1 MuSA, Vaasa Palloseura (Marko Meerits, Markus Jürgenson) alistas 1:0 Jaro, Mariehamn (Andreas Vaikla) oli 4:0 parem Raumast ja Kemi (Marek Kaljumäe) oli 2:1 üle Oulust. Pea kõik eestlased mängisid 90 minutit, vaid äsja klubiga lepingu sõlminud Jürgenson jälgis matši varumeestepingilt. Ats Purje ja Kuopio Palloseura mängisid möödunud nädalalõpul Eestis, kui tehti sõpruskohtumises väravateta viik FC Levadiaga.

Ungari karikavõistlustel tegid Tarmo Kink ja Mezökövesd-Zsory väravateta viigi Gyirmotiga. Kink tegi kaasa avapoolaja. Karikavõistluste kaheksandikfinaali kordusmatš peetakse märtsikuu esimesel päeval.

Lätis toimunud sõpruskohtumises aitas Kevin Kauber Jelgaval alistada 2:0 Tallinna FCI. Kauber lõi kohtumise teise värava. Norra kõrgliigaklubi Stavangeri Viking tegi sõprusmängus 1:1 viigi kohalikus esiliigas mängiva Startiga, Karol Mets tegi kaasa kogu kohtumise. Nädalavahetusel pidas Austria esiliigaklubi SV Horn kaks treeningmängu Sloveenia klubidega. Esmalt jäädi 1:2 alla NK Bravole, seejärel viigistati 2:2 NK Triglaviga. Ilja Antonov kuulus neist esimesest meeskonna algkoosseisu. Sander Puri ja Waterford FC (Iirimaa esiliiga) alistasid treeningmängus 2:1 kõrgliigameeskonna Galway Unitedi. Eestlane kuulus Waterfordi algkooseisu.

Bosnia ja Hertsegoviina klubis FK Sarajevo testimisel olev Frank Liivak sekkus läinud nädalal kahel korral mängu vahetusest, kuid võidurõõmu tunda ei saanud. Nädala alguses viigistati Taškendi Lokomotiviga (Usbekistan) 1:1, seejärel jäädi Türgis toimuvas treeninglaagris 0:1 alla Mariupolile (Ukraina esiliiga). Valgevenes FK Minskis testimisel viibiv Sergei Mošnikov lõi nädala keskel meeskonna ainsa värava, kui Minsk kaotas 1:2 Magiljovi Dneprile.