17

09.2018

17:43

Eestlased välismaal: Klavanile ja Cagliarile väärt viik

Pärast koondisepausi said koondislased võimaluse näidata oma oskuseid koduklubide värvides. Itaalia Serie A-s sai eile õhtul viigipunkti Ragnar Klavani uus tööandja, Cagliari Calcio, kui kodus viigistati 1:1 AC Milaniga.

Joan Pedro viis Sardiinia meeskonna juba neljandal minutil juhtima, kuid AC Milan suutis 55. minutil vastata, kui täpne oli Gonzalo Higuain. Cagliaril on neljast mängust kirjas viis punkti, mis annavad tabelis hetkel 12. koha.

Iirimaa kõrgliigas sai värava kirja Sander Puri, kes viis Waterfordi Bray Wanderersi vastu 38. minutil juhtima. Lõpuks võitis Waterford kohtumise 2:0. Waterford on tabelis neljas, kolmandast kohast (Shamrock Rovers) lahutab neid kaks punkti.

Norra kõrgliigas mängis Taijo Teniste 90 minuti ning aitas Bergeni Branni tähtsa võiduni võõrsil, kui Haugesundist saadi jagu 3:1. Joonas Tamm alustas mängu varumeestepingilt ning mängis 10 minutit, kui Sarpsborg tunnistas kodus Oddi 1:2 paremust. Matvei Igonen jälgis kohtumist vahetusest, kui tema koduklubi Lillestrøm jäi võõrsil 0:3 alla Startile. Enar Jääger oli Vålerenga algkoosseisu ning mängis 55 minutit, kui tema meeskond kaotas kodus 2:3 Rosenborgile. Jääger lõi 50. minutil ka omavärava, mis viis Rosenborgi 2:1 juhtima. Kuigi Vålerenga suutis viigistada, lõi Rosenborg lisaminutitel võiduvärava.

Rosenborg on liiga liider 49 punktiga, Brann jääb maha kahe punktiga ning lähim jälitaja, Haugesund, on nüüd üheksa punkti kaugusel. Vålerenga on 33 punktiga kuues, Sarpsborg 32 punktiga seitsmes. Täna õhtul võõrsil Moldega kohtuv Kristiansund (Brent Lepistu, Andreas Vaikla) asub hetkel kümnendal kohal (28p) ning Lillestrøm (19p) on langenud eelviimaseks.

Poola kõrgliigas andis järjekordse väravasöödu heasse hoogu tõusnud Henrik Ojamaa. Ojamaa ja Artur Pika koduklubi Legnica Miedź tegi võõrsil 2:2 viigi Płocki Wisłaga. Ojamaa mängis 75 minutit, Pikk koosseisu ei kuulunud. Ken Kallaste sai kirja 90 minutit, kui Kielce Korona viigistas võõral väljakul 1:1 Szczecini Pogońiga. Mänguaega ei jagunud Sergei Zenjovile, kes jälgis varumeestepingilt, kuidas Krakówi Cracovia jäi võõrsil 1:3 alla Białystok Jagielloniale. Gliwice Piast alistas Konstantin Vassiljevi abita 1:0 Gdynia Arka. Piast on tabelis neljas, Korona kaheksas ja Miedź üheksas. Cracovia on viimasel ehk 16. kohal.

Soome liigas alistas Kuopio Palloseura neljapäeval 2:1 Lahti. KuPSi ridades tuli 1:1 seisul 72. minutil väljakule Ats Purje, Henri Anier pääses platsile 87. minutil, mil kõik väravad olid juba löödud. Artjom Dmitrijevile (Lahti) mänguaega ei jagunud. Mihkel Aksalu jälgis varumeestepingilt, kuidas tema koduklubi Seinäjoki JK oli kodus 1:0 parem Turu Palloseurast. Turu meeskonna ridades mängis 68 minutit Albert Prosa.

PS Kemi meeskonna värvides sai täismängu kirja Marek Kaljumäe, kuid eestlane ei suutnud võistkonda päästa 0:2 kaotusest Rovaniemi Palloseurale. Marko Meerits ja Hindrek Ojamaa olid varumeestepingil, kui nende koduklubi Vaasa Palloseura tegi võõrsil 1:1 viigi Turu Interiga.

Eestlaste klubidest on Soome kõrgliigas kõrgeimal kohal KuPS, kes asub 44 punktiga kolmandal kohal. VPS on kuues, Lahti seitsmes, SJK üheksas ja TPS ning PS Kemi vastavalt eelviimasel ja viimasel kohal (12 meeskonna konkurentsis). Aste madalamal, Soome esiliigas, tõusid liidriks Pavel Marin ja KPV, kui viimati alistati liidrite lahingus Kevin Kauberi kodukklubi EIF 2:0. Marin mängis suurt rolli KPV avaväravas ning tema nimele kanti võistkonna teine tabamus. KPV-l on 22 mänguga koos 40 ning EIF-il 39 punkti.

Tšehhi kõrgliigas ei kuulunud Siim Luts Teplice koosseisu, kui tema koduklubi oli 2:1 parem Karvinast. Teplice on 16 meeskonna konkurentsis kaheksa vooru järel 11. kohal. Aste madalamal, Tšehhi esiliigas, tegi debüüdi German Šlein, kes pääses vahetusest väljakule Jihlava Vysočina 0:2 kaotusmängus Králové Hradeci vastu. Mikk Reintami koduklubi Třinec alistas sama tulemusega Sokolovi Baníku, kuid viimatises liigamängus neljanda kollase kaardi noppinud eestlane koosseisu ei kuulunud.

Karol Mets oli varumeestepingil, kui NAC Breda jäi kodus 2:3 alla Fortuna Sittardile. Viie vooruga on NAC Bredal koos kolm punkti, millega ollakse tabelis eelviimasel kohal. Aste madalamal, Hollandi esiliigas, mängis Rauno Sappinen Den Boschi ridades 67 minutit, kuid võõrsil kaotati 0:2 Rotterdami Spartale.  Bulgaaria kõrgliigas tegi Artjom Artjunin kaasa kogu kohtumise, kui tema koduklubi Etar alistas võõrsil Ruse Dunav 2010 võistkonna. Sergei Mošnikov sai kirja 90 minutit, kui Kargandõ Šahtjor alistas Kasahstani meistrivõistlustel 2:1 Atõrau.