14

05.2018

17:34

Eestlased välismaal: Liverpool lõpetas Premier League’i neljanda kohaga

Läinud nädalavahetusel tõmmati joon alla mitmes Euroopa tippliigas. Ragnar Klavan ja Liverpool lõpetasid Inglismaa Premier League’i hooaja neljanda kohaga.

Klavan vaatas eilset 4:0 võidumängu Brighton & Hove Albioni vastu varumeestepingilt, kuid sai tänavusel hooajal liigas kirja 19 kohtumist ja ühe värava. Tiitli võitis 100 punkti kogunud Manchester City, kes edestas linnarivaali Unitedit 19 punktiga. Kolmas oli Tottenham Hotspur 77 punktiga, Liverpool jäi neile alla kahe punktiga. Londoni klubid Chelsea (70) ja Arsenal (63) olid vastavalt viies ja kuues. Liverpooli hooaeg kulmineerub Meistrite liiga finaaliga, kui Madridi Realiga minnakse vastamisi Kiievis 26. mail.

Norra kõrgliigas jätkab liidrikohal Bergeni Brann, kes alistas viimati võõrsil 1:0 Starti. Taijo Teniste sai kahjuks esimesel poolajal vigastada ning vahetati 22. minutil välja. Meeskonna võiduvärava lõi 75. minutil Steffen Lie Skålevik. Üheksa vooru järel on Branni edu Rosenborgi ees lausa seitsmepunktiline. Viiendal kohal on Enar Jäägeri koduklubi Vålerenga, kes oli võõrsil eestlase abita 1:0 parem Sandefjordist.

Norra kõrgliigas on seitsmendal kohal Joonas Tamm ja Sarpsborg 08, kes alistas eestlase täismängu toel võõral väljakul 2:1 Strømsgodseti. Nikita Baranov ja Brent Lepistu mängisid 90 minutit, kui Kristansund kaotas võõrsil 2:3 Haugesundile. Andreas Vaikla jälgis kohtumist varumeestepingilt. Kristiansund on tabelis kümnendal kohal. Sarnaselt Kristansundile on kümme punkti kogunud ka 11. tabelireal asetsev Matvei Igoneni koduklubi Lillestrøm, kes alistas viimati meie puuriluku abita võõrsil 2:1 Tromsø. Igonen oli saanud nädala keskel vigastada karikamatšis, milles Lillestrøm alistas KFUMi 3:1.

Teniste ja Brann olid nädala keskel karikavõistlustel 1:0 paremad Fyllingsdalenist, Vålerenga alistas 2:1 Skeidi. Mänguaega teenisid nii Baranov kui ka Lepistu, kui Kristiansund jäi 0:2 alla Høddile. Joonas Tamm jälgis varumeestepingilt, kuidas Sarpsborg 08 tunnistas HamKami 0:1 paremust.

Poola meistrivõistlustel alistasid Sergei Zenjov ja Krakówi Cracovia nädalavahetusel võõrsil 1:0 Nowy Sączi Sandecja. Zenjov kuulus meeskonna algkoosseisu ja mängis 70 minutit. Nädala keskel Zenjovile mänguaega ei jagunud, kui Cracovia pidi tunnistama Gdynia Arka 0:2 paremust. Gliwice Piast jäi laupäeval võõral väljakul 1:3 alla Wrocławi Śląskile. Konstantin Vassiljev sekkus mängu vahetusest kohtumise 75. minutil. Samad minutit sai Vassiljev kirja ka nädala keskel 0:2 kaotusmängus Gdanski Lechia vastu. Cracovia ja Piast mängivad meistrivõistluste alumises grupis kohtadele 9-16. Cracovia on hetkel tabelit juhtimas, Gliwice meeskond on eelviimasel kohal.

Esikaheksas mängiv Ken Kallaste koduklubi Kielce Korona viigistas nädala keskel 2:2 Zabrze Gornikuga, kui Eesti koondise vasakkaitsja andis ühe väravasöödu. Nädalavahetusel kaotati võõrsil 1:4 Płocki Wisłale. Algkoosseisus alustanud Kallaste vahetati välja 30. minutil. Tabelis on Korona kaheksas, seitsmendal kohal asetseva Lubini Zagłębiega on teenitud võrdselt punkte. Aste madalamal, Poola esiliigas, viigistasid Sergei Mošnikov ja Łęczna Górnik 1:1 Legnica Miedźiga. Mošnikov tegi kaasa kogu kohtumise. Kui Miedź on tabeliliider 56 punktiga, siis Górnik asub 32 punktiga 18 meeskonna konkurentsis 15. kohal.

Henrik Ojamaa ja Gorica krooniti Horvaatia esiliiga võitjaks. Ojamaa lõi viimases voorus värava, kui Gorica tegi 1:1 viigi Šibenikiga. Tšehhi kõrgliigas ei kuulunud Siim Luts Bohemians 1905 koosseisu, kui tema koduklubi jäi kodus 1:3 alla Boleslavi Mladale. Avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga, kuid külaliste otsustavad väravad sündisid 85. ja 87. minutil. Tabelis on Bohemians seitsmendal kohal. Aste madalamal sai Mikk Reintam Třineci ridades kirja täismängu, kui võõrsil alistati 4:0 Viktoria Žižkovi. Liigatabelis on Třinec neljas.

Sloveenia kõrgliigas sai nädala keskel täismängu kirja Ilja Antonov, kui Velenje Rudar viigistas 1:1 Ljubljana Olimpijaga. Nädalavahetusel sekkus Antonov mängu 79. minutil vahetusest, kui Dominik Radići kübaratriki toel alistati 3:1 Celje. Aleksandr Kulinitš tegi kaks täismängu, kui Krško sai möödunud nädalal kirja juurde ühe punkti. Esmalt tehti võõrsil väravateta viik Ankaran Hrvatiniga, nädalavahetusel jäädi 1:2 alla Mariborile. Kümne meeskonna konkurentsis on Rudar tabelis neljas, Krško seitsmes. Slovakkia kõrgliigas mängis Artur Pikk 90 minutit, kui Ružomberok kaotas Trenčínile 1:3. Kuigi liigahooaja lõpuni jääb veel üks voor, on selge, et Ružomberok lõpetab meistrivõistlused kuuenda kohaga.

Soome kõrgliigas olid täpsed Ats Purje ja Henri Anier. Anieri ja Artjom Dmitrijevi koduklubi Lahti alistas esmaspäeval tänu Anieri 88. minuti penaltile 1:0 Mihkel Aksalu ja Seinäjoki JK. Ats Purje sekkus Kuopio Palloseura 5:1 võidumängus Turu Interi vastu mängu vahetusest 75. minutil ning lõi oma meeskonna viimase värava kohtumise lõpus. Nädalavahetusel jäi KuPS 0:2 alla Rovaniemi Palloseurale, kui Purje mängis pool tundi. Möödunud nädala alguses kaitses Marko Meerits Vaasa Palloseura puuri, kui võõrsil oldi Juha Hakola väravast 1:0 üle Turu Palloseurast (Hindrek Ojamaa jälgis mängu varumeestepingilt). Täna võõrustab VPS Espoo Honkat. PS Kemi sai möödunud nädalal kahest mängust kokku ühe punkti. Esmalt jäädi 1:2 alla HJK-le, nädalavahetusel viigistati 2:2 TPS-iga. Marek Kaljumäe kuulus mõlemas kohtumises algkoosseisu, Maksim Lipin sai kaotusmängus kohtumise lõpus kirja mõned minutit.

Mattias Käit ja Ross County lõpetasid hooaja Šotimaal võõrsil 1:1 viigiga St. Johnstone’i vastu, kuid see meeskonda viimasest kohast ei päästnud. Käit tegi liigahooaja viimases mängus kaasa 85 minutit, võõrustajate viigivärav sündis teisel lisaminutil. Hamilton Academicalist ja Partick Thistle’ist jäi Ross Countyt lahutama neli punkti.

Iirimaa kõrgliigas mängis Sander Puri nädalavahetusel 90 minutit, kui Waterford viigistas võõrsil 1:1 Shamrock Roversiga. Waterford on tabelis kolmas. Karikavõistlustel kaotas Waterford 0:1 Sligo Roversile, kui Puri sai samuti kirja täismängu. Rauno Sappinen kuulus Wilrijki Beerschoti (Belgia) algkoosseisu ja mängis 60 minutit, kui kolmapäeval jäädi 2:3 Sint-Truidenile. Nädalavahetusel kaotati eestlase abita 2:4 Lokerenile. Fääri saartel sai Kaimar Saag kirja kübaratriki, kui tema koduklubi Torshavni B36 oli 5:1 üle Skálast. Sama meeskonna suutis B36 neljapäeval alistada ka karikavõistluste veerandfinaalis, kui Saag sai kirja täismängu.